Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltak vagy vannak-e törekvése...

Voltak vagy vannak-e törekvések olyan kutya kitenyésztésére, ami nem ugat?

Figyelt kérdés
Gondolom, hogy lehetséges ennek az elérése mesterséges szelekcióval, igény biztos lenne rá, mivel sokakat idegesít a kutyaugatás. És állatvédelmi szempontból sem látom akadályát, mivel ellenben egyes tulajdonságokkal, amikre szelektáltak - pl. rövid koponya, ami azon kívül, hogy rondább a kutya, semmilyen más célt nem szolgál, viszont sokat ront az állat életminőségén - a hangképzés képességének vagy az arra való hajlandóságnak a hiánya nem okozna egészségügyi problémákat.

2020. dec. 31. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Van olyan kutya ami nem ugat, helyette ordít, megfelel? :D sajna elfelejtettem a nevét. De sok értelme nem lenne, úgysem vennék meg annyian, hogy ne hallj többé kutyaugatást. Később meg szaporítani kezdenék, azzal az lenne a probléma hogy (ha lehetséges volna egy ilyen szelekció) visszanyerné a hangját a belekeveredő más fajták révén.
2020. dec. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
1: basenji. De a farkaskutya és a szánhúzó fajták is általában inkább vonyítanak mint ugatnak
2020. dec. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Inkább 1000x az ugatás mint ez :D

[link]

2020. dec. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Dizájnerkutyáknak hívják ezeket, de még ők sem ennyire kegyetlenek, hogy hangtalan fajtát tenyésszenek ki.
2020. dec. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Amstaffom van. A tenyeszto az osszes kutyajat arra szoktatja,h semmire nem ugat. A tarsashazban se ugat senkire. Akkor se,ha all vki az ajto elott. Az ugato kutyakra az utcan se ugat vissza 1 meterre tole es ha kerites mellett meg unk ugato kutya mellett,ott se ugat.


Kerhetett volna tobb szaz szazalekos felarat is erte.


Ezert akartam tenyesztos kutyat,mert a penzemert mas kiszenvedte helyettem ezeket.


Felnott kutyat kertem tole. Nem akartam kicsi cuki kutyat,akire mindenki ratapad mindehol,h simizze. 😂 Erejetol nem feltem. Gyurok. 😁

2020. dec. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenne egyszerűbb erre tenyészteni egyetlen fajtát, mint megtanítani valamennyi kutyának, hogy ne ugasson fölöslegesen?
2021. jan. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem kitenyeszteni kell a nem ugató kutyat, hanem azzá nevelni. Legalabbis torekedni arra, hogy feleslegesen ne ugasson. Nemelyik fajtanal ez konnyen megy, masoknal nehezebben, de fajtan belul is vannak nyugodtabb es ugatosabb kutyak.
2021. jan. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Van par ilyen fajta, de szerintem ha megnezed a linkelt videot, maris valasztod a kutyaiskolat helyette. :D

Basenji volt mar nalam, rettenetes hangja van. A shiba sem tud kutyasan ugatni, inkabb ilyen rekedt vakkantas, amit csinal, na de ok meg sikitanak es orditanak szinten. A szanhuzok meg vonyitanak, raadasul ok amugy is beszedes fajtak. Ezekert a szomszedok szerintem elobb jelentenek fel, mint a sima ugatasert 😂

2021. jan. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!