Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai akita mennyire...

Az amerikai akita mennyire más temperamentumában, mint a japán?

Figyelt kérdés
2021. jan. 1. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kevésbé makacs, nyugodtabb, bújósabb, könnyebben tanul. Tipikus nagy maci. A vadászösztöne sem olyan erős. Persze az amcsi is erős kezet igényel, de nem olyan kemény dió mint a japán.
2021. jan. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Persze ez csak a fajtatiszta kutyákra igaz. A fajtajellegűek hajlamosak az ideggyengeségre, ebből kifolyóan az agresszivitásra. Több ilyenről hallottam. Tehát csakis megbízható helyről szabad venni. #1 voltam.
2021. jan. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém olyan, mint a filmben a japán. Mindenhova kísérget, őriz, pedig nem volt rá tanítva. Ragaszkodik nagyon, de csak rá figyel az egész családból.(Bár én foglalkozom vele, én viszem sétálni, én etetem, a családtagok csak megsimizik és ő is pont ennyit foglalkozik a többi családtaggal:D.)
2021. jan. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kemeny dio ugyanugy. Makacs, onerzetes, de valoban kezelhetobb a japannal. Kevesbe onallo, mint a japan, konnyebb vele osszedolgozni. A vadaszosztone viszont eros. Nem valo akarkinek. Van egy a kornyeken es az elso talalkozasunkkor rankrohant a kutya, eleg neveletlen volt es pofatlan, poraz nelkul raadasul, gazdai a domb tuloldalan. Jott a nem bant duma, amit el is hiszek, viszont irtozatosan pofatlan volt, nem vette a lapot, hogy a mieink nem akarnak ismerkedni, tul nyomulos volt. Az egyik kutyank elfutott elole, egy pillanatig sem tetovazott es utana eredt, kergette es nekem ne mondja senki, hogy nem jott elo az oszton belole, ugyanis manccsal akarta lenyomva elkapni a kutyankat, tiszta sor volt, hogy "vadaszosat jatszott", lattam mar akitat preda utan rohanni. Emelle dominans is volt, ami nagyon-nagyon jellemzo az akitakra, iszonyu fontos, hogy kezben tudd tartani a viselkedeset, mert rengeteg az elhanyagolt agressziv akita, akivel nem birnak el. Mimoza embereknek nem valo, kell hozza az ember reszerol is egy bizonyos jellem es tudni kell nyitottnak lenni, mert nem tipikus kutyak es sok kudarc erhet, mielott a celba ertek a neveleset illetoen. Kutyasuli erosen ajanlott marcsak a szocializacio miatt is.
2021. jan. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

4) -es leirt egy klasszikus kutyajatekot: a kergetozest. Semmi problema nincs vele.


A gazdajanak meg tanitani kell a visszahivast.Azzal van problema.

2021. jan. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!