Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Perrel fenyegetőzik. El...

Perrel fenyegetőzik. El akarja vetetni egy csoport az összes kutyát a faluban. Megtehetik?

Figyelt kérdés

December közepén betévedt egy magukat újságíróknak kiadó csoport a faluba. A legtöbb helyre ahol kutyát láttak becsöngettek és feltettek pár kérdést a tulajoknak. Köztük nekem is. Olyanokat, hogy hogyan van tartva a kutya, mit eszik, mennyit sétáltatom, milyen trükköket tud, hogyan lett megnevelve, milyen iskolában, stb. Én elmondtam, hogy egyszerű őrző kutya (puli amúgy), az állatok és a ház őrzése a feladata. Házi koszton él, amit mi eszünk azt kapja ő is. Sétáltatva nincs, amennyit szaladgál menet közben az elég neki. Trükköket nem tanítottam neki, iskolába sem járt, mert semmi értelme, viszont ha szólok neki akkor idejön hozzám. Ezzel szerintem nem mondtam semmi extrém dolgot, szinte biztos hogy mindenki ugyanígy válaszolt, talán annyi, hogy van ahol nem őriznek állatot a kutyák. Nemrég visszajöttek, perrel fenyegettek mindenkit, az "embertelen körülményekre" hivatkozva. Azt mondták, hogy egy kutyának rendes, neki egyénileg összeállított étrenden kell élni ami főleg tápon alapul, naponta legalább 1 órát el kell vinni sétálni mert különben megőrül a semmittevéstől, ilyen hidegben nem szabad kint tartani mert megfázik, kutyaiskola az kötelező neki hogy értelmes legyen, stb. Gyakorlatilag mindenbe belekötöttek, semmi sem jó úgy ahogy van, és emiatt mindenkitől el fogják vetetni a kutyáikat.

Ezt megtehetik? Én nem igazán értem hogy mi bajuk van. Boldog a kutya, kap rendesen enni, nem sovány, akkor meg? Ha olyan körülmények kellenének a kutyák tartásához mint amit elmondtak, az elmúlt pár ezer évben kihalt volna mind szerintem.



2021. jan. 2. 11:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyen embereknek le kéne csavarni egy hatalmas fülest. Lehetőleg péklapáttal. Ezek alapján amit leírtál, nem hinném, hogy bármit is tennének hivatalos személyek, ezekkel a mitugrászokkal meg nem kell foglalkozni.
2021. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem tehetik meg. Ilyenekkel szóba se kell állni, csak elküldeni őket.
2021. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
30%

Szomorú hogy 2021-ben még mindig ott tart a falutok, hogy nem értitek amot mondtak, és hogy szerintetek a normális tartási körülmények ördögtől valóak.

Egyedül a kutyaiskolát tartom túlzásnak és felesleges szőrszálhasogatásnak. Az nem feltétlenül kell. A kutyaiskolában elsősorban a gazdát tanítják hogy hogyan legyen falkavezér. Ha iskola nélkül is el tudja érni hogy felnézzen és hallgasson rá a kutyája, akkor nem kell feltétlenül iskolába rohanni vele. De a többi amit mondtak, teljesen alap (kéne hogy legyen).

Én nem csodálnám ha elvennék, csak az a baj hogy úgyis szereznétek másikat, mert nálatok fogyóeszköz.

2021. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
53%

Ahelyett, hogy a mi falunkba jöttek volna inkább.

Na nálunk van gond, nem kicsi.

Nincs meg véletlenül ennek a brigádnak az elérhetősége?

2 oldalról vagyok körbevéve elmebetegekkel, akik szerintem valamilyen tenyésztők lehetnek, de nagyon kretén körülmények között.

2021. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem, álltkínzás esetén a rendőrség jár el, polgári perre nincs jogi alap. Pláne, hogy nincs törvény kötelező kutyaiskolára, egyéni étrendre stb. Nyugodtan hajsd el őket a faxba, illetve érdemes lenne a szomszédokkal együtt zaklatás miatt legalább rendőrségi jegyzőkönyvet felvetetni, hogy legalább legyen adat a dolgokról.
2021. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
69%
Mondd meg nekik hogy menjenek a πcsába és hogy ne idegesítsenek a hülyeségeikkel
2021. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
PEreljen be, de azzal rosszul jár.
2021. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%

Valószínűleg állatvédelemre hivatkozva jópofa adományokat, támogatást gyűjtenek. És persze egyszerűbb megkeresni az egyébként együttműködő gazdákat, mint a valóságos problémákat megoldani.

Aztán majd büszkén reklámozzák hogy milyen sok kutyát mentettek meg.

2021. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%

A séta tényleg nem rossz ötlet, mert szegény kutya ott van egész nap az udvaron. Semmi új inger nem éri, mintha te minden nap ugyanazt a filmet néznéd, vagy ugyanazt a könyvet olvasnád. Szüksége van az új ingerekre, szagokra, más kutyák társaságára. A kutya is társas lény, és szüksége van ismerkedésre, hogy megtanuljon kijönni más kutyákkal is.

Nagyanyámék láncon tartották a kutyájukat (alig volt két méteres a lánc), enni moslékot, meg maradékot kapott, amit a disznók sem ettek volna meg. Sovány is volt, ingerszegény környezetben élt, naná, hogy ugrált, ha nagy ritkán elvihettük engedéllyel sétálni. Majd kiugrott a bőréből örömében, hogy valaki foglalkozik vele.


Az emberi étel pedig nem mindig jó neki, ez tény. Lehet adni, de csak kiegészítésként, mivel tényleg a kutyakajában vannak azok a nyomelemek, vitaminok, ásványi anyagok, amire neki szüksége van. Mármint itt jó minőségű kutyaeledelre gondolok, nem a pár száz forintos sz*rra, amiben hús sincs, maximum zsír és adalékanyagok.

2021. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom minek válaszolgattok neki ilyen korrektül, átlátszó provokáció az egész kérdés, hergelés. Gőze sincs a kérdezőnek az állatvédők valódi problémáiról, kezdjük ott, hogy a naponta vert, állandóan utcán lévő, éheztetett, láncon tartott kutyákat sincs hova kimenteni. Az egyéb baromságokról, mint az egyéni étrend, ne is beszéljünk.

Nincs jobb dolgod?

2021. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!