Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól meddig tartott a...

Mikortól meddig tartott a kamaszkor és mik történtek ezidő alatt, milyen kutyával?

Figyelt kérdés
Tehát mik voltak a tipikus kamaszkori jelenségek, hogyan kezeltétek, honnan tudtàtok hogy kezdődik/vége stb. A kutyi fajtáját és nemét is írjátok légyszíves.
2021. jan. 2. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm természetesen olvasgattam már kérdéseket, mostmár ezt is.:)
2021. jan. 2. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyám kiskora óta nagyon jól nevelt. 10 hónapos kora körül bepróbálkozott a parancsok figyelmen kívül hagyásával, pl a tiltást felülírta, akkor elkezdtem gyakorolni vele, nem hagytam, hogy ő döntse el mit csinál. Azóta is tökéletesen szótfogad. 8-15 hónapos koruk körül jellemző a kamaszkor, de ez egyedenként eltérő.


Lényeg, hogy ne hagyd, hogy azt csinálja, amit akar, te diktálsz, nem ő :)

2021. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Lemaradt bocsi :D


Csivava mix, ivaros kan. Másfél éves.

2021. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amstaff, most 2,5 éves.


Mindig is egy jópofa, nagyon aktív kutya volt, szomjazta az új trükköket.


A kamaszkor nála kb 5-10 hónapos kora között zajlott, ez időben jellemző volt az "alkalmi süketség", motiváció hiánya, makacsság, önfejűség. Szörnyű, nagy dolgokat nem csinált de érezhetően nehezebb volt vele.


Aztán mikor elmúlt, maradt ugyanolyan kis tank mint előtte :D


Egyébként én azt tapasztaltam hogy abszolút kutya függő melyiknél hogy jón ki. Vannak amelyeknél észre se veszed, vannak amelyeket inkább kihajítanál mert olyan bűnrosszak pedig előtte milyen aranyos engedelmes kiskutya volt :D legalábbis teljesen eltérő véleményeket olvastam még a saját fajtám csoportjában is.

2021. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kan,13 hónaposan volt ivartalanítva (5)
2021. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves korára nagyjából az összes alap parancsot megbízhatóan tudta (ül, fekszik, marad, hozzám, lábhoz, ilyesmik). 6 hónaposan kezdődött az alkalmi süketség a parancsokra és a próbálkozások, amikor tudja, hogy valamit nem szabad, de azért csinálja, hátha mégis. Természetesen jó érzékkel választotta meg az időpontot, amikor részünkről gyengébb lehet az ellenállás (fáradtság, sietség stb.). Próbáltunk kitartóak és következetesek lenni és bíztunk benne, hogy majd elmúlik, jobb ötletünk nem volt. Néha azt hittünk, hogy túl vagyunk rajta, aztán újrakezdte. 16 hónaposan volt egy utolsó mélypont, amikor szétesett, nem igazán lehetett vele dolgozni, de az már nagyrészt a közelgő első tüzelés jele volt (17 hónaposan tüzelt először). Ezután már az ivarérés utáni változások jöttek (magabiztosabb lett), aztán az ivartalanítás miattiak (elvesztette a tüzelés után "felszedett" magabiztosságának egy jó részét). De ez nem jelenti azt, hogy azóta soha sem próbálkozik a kis drága, nagyon találékony. Hovawart szukáról van szó.
2021. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

En kamasz amstaff ivaros kant vettem tenyesztotol. Nagyon engedelmes. Sokat mozgatom es nagyon nyugodt laza es kedves vagyok sok jutfalattal a taskamban.

Nem ivartalanittatom ,mert tuzelo szukarol is meg macskarol is le tudom hivni es soha nem akarja meghagni a szuka kutyakat.


A szofogadas alapja a rendszeres mozgas. 💪


Az elozo kutyamhoz (foxterrier- A kotekedo verekedo akaratcsomag vadaszkutya orokmozgo) kepest feludules: sokkal szofogadobb,sokkal konnyebben tanul. Kamaszon szofogadobb volt az amstaffom,mint barmikor is a foxim. De kellett a mostani nyugalmamhoz es tapasztalatomhoz az elozo kutyamtol kapott napi tanc az idegeimen. 😂

2021. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok remek választ!:) Jöhetnek még sztorik ha valaki erre jár még!:)
2021. jan. 3. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!