Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 23.-kapom meg a yorkí baba...

23.-kapom meg a yorkí baba kutyámat akkor lesz 8 hetes mit ehet illetve mit nem ?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első yorkim és úgy hallotam elég kényes a pócza, szombaton kapom meg így csak hétfőn tudom orvoshoz vinni, utána olvastam kérdeztem viszont maradt pár megválaszolatlan keresésem

1 azt mondta a hölgy akinél most van hogy nem ehet konzerves ennivalót mert elszokik a rágástól de én nem szeretném azt hogy csak tápot egyen

2 Olvastam hogy szabad neki adni fot bébi répát azt mivel lehet adni neki mibe keverve ? Ugyertem főt rizsbe ? Tudom fűszeres etelt se ehet se csirkét

3 milyen sűrűn vihetem kozmetikushoz? Én minden kéthetente el szeretném vinni viszont azt olvastam ez sok mert ki hullik a szőre

4 -há minden hónapba elviszem orvoshoz az sok? Vagy kevés?

5 szeretnék neki szép csajos rózsaszín ruhákat venni viszont a kisállat boltba nem tálaltam olyanokat tudtok olyan oldalt írni ahonnan rendelt már valaki ?

Előre is kszm az értelmes válaszokat 😊


2021. jan. 2. 17:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Ne csak tápot és ne csak konzervet egyen.


Rizst akkor szoktunk adni, ha megy a pocija. Répát, egyéb zöldséget ehet 'jutalomfalatként'.


Minek 2 hetente vinni?! Nem is nő meg a szőre. Mi 4-6 hetente megyünk.


Minek vinnéd minden hónapban orvoshoz?! Ha gond van, vagy oltás vagy egyéb vizsgálat, akkor kell vinni.


Google-ba beírod. Egy rakat oldalt találsz. De ne azért vegyél ruhát, mert cuki csajos, hanem hogy ne fazzon meg.

2021. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Remelem tenyesztotol lesz, ha nem, akkor inkabb hagyd az egeszet, nem eri meg.


Amugy boven eleg neki a tap, nem kell neki mas kaja. Fozhetsz is neki, barfozhattok is, de valassz egy fajta etetest, ne keverd, mert akkor lesz csak igazan kikeszulve a gyomra. Zsiros, fuszeres eteleket, es hazi maradekot keruld. Csirket ehet, csirkecsontot is, de azt csak nyersen! Ragnia kell, nem elhet puha kajan allandoan.

Ne hagyd, hogy valogasson, ne kenyeztesd el. Banj vele kutyakent, mozgasd le, neveld, menjetek kutyasuliba, kulonben a fejedre fog noni.

Kozmetikus havonta, vagy ritkabban boven eleg, minek vinned ennyire gyakran? Nem tesz jot a borenek a tul sok furdetes, a szoret meg 2 het alatt nem kell megint lenyirni.

Nem kell allatorvos havonta, minek? Bar ha szapis, akkor lehet, csak legyen eleg penzed.

2021. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk van egy yorkie (is), nem annyira kényes, ha jó helyről veszed. 6 éves és a kötelező oltásokon kívül nem látja orvos, makk egészséges.


A tenyésztő anno mondta, hogy a biztonság kedvéért semmi szàrnyas, az a tuti. Sosem kapott szárnyast.


A rágástól nem szokik el, egyen konzervet is és tápot is, de csak jó minőségűt!


Megfelelő táp és konzerv mellett felesleges rizzsel meg ilyen marhaságokkal etetni.


Havi 1x van megkozmetikázva, többször felesleges, mert fürdetni sem lehet sűrűn, nem tesz jót a bőrének. Nyírni is felesleges kéthetente, nem nő olyan gyorsan a szőre, hogy indokolt legyen.


Eleinte úgyis sűrűn látja doki, mert amíg nem fejeződik be az oltási programja, addig menned kell sűrűn. Utána félévente ráér, felesleges gyakrabban ha nincs semmi baja.


A mienk kan, ezért nem "csajos" ruhákban jár, de elsősorban kutya (akármilyen kicsi is) és nem bazári majom, szóval kérlek ne valami kiscsajként kezeld, mert akkor valami ideggyenge idióta kiskutyád lesz.


Amúgy én vagy a Wishről vagy az Aliexpress-ről rendelek nekik, ott van választék a yorkie-nak is és a 30 kilós kutyának is.

2021. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

azt mondta a hölgy akinél most van hogy nem ehet konzerves ennivalót mert elszokik a rágástól de én nem szeretném azt hogy csak tápot egyen



Miért, mi bajod a táppal? Abban minden bennevan, amire szüksége van. A konzerv pedig 90%-ban víz, semmi tápanyag.


2 Olvastam hogy szabad neki adni fot bébi répát azt mivel lehet adni neki mibe keverve ? Ugyertem főt rizsbe ? Tudom fűszeres etelt se ehet se csirkét


Adhatod akár magában, akár natúr vízben sült hússal. De nem csak bébirépát, a sima normál répát (a bébirépát ugyanis abból faragják)


3 milyen sűrűn vihetem kozmetikushoz? Én minden kéthetente el szeretném vinni viszont azt olvastam ez sok mert ki hullik a szőre



Felesleges, kinyírod a bőrét. Elég 1-2 havonta vinni. Minek akarod gyakrabban?


4 -há minden hónapba elviszem orvoshoz az sok? Vagy kevés?


Minek? Ha nincs baja, csak feleslegesen stresszeled.


5 szeretnék neki szép csajos rózsaszín ruhákat venni viszont a kisállat boltba nem tálaltam olyanokat tudtok olyan oldalt írni ahonnan rendelt már valaki ?


Minek? Ez egy kutya. Nem kell neki ruha. Egy kabát kell neki a hideg miatt. A ruha stresszeli, kénylemetlen, felesleges.


Inkább keress egy jó kutyasulit, hogy menganuld nevelni.

2021. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ azért szeretnék neki ruhát mert abba cuki természetesen csak télen és hűvösebb időkben adnék rá ruhát

Orvoshoz is azért vinném sűrűn mert ugy hallotam kényes kutyus és inkább időbe vegye eszre ha bármi van vele

Tudom hogy a bébi répát a répából faragjak ki:D csak igy olvastam ezért így írtam le

2021. jan. 2. 18:52
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Ruha nélkül is épp olyan cuki. Kutyád lesz, nem öltöztethető kiegészítőd.
2021. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Mondom, nem beteges. Én anno 150.000-ért vettem, törzskönyvvel, egészségügyi garanciával, normális tenyésztőtől. Évente 1x látja orvos, nem kényes. Ahogy a 30 kilósom se, pedig ő is már 10 éves.


Az a titka, hogy jó helyről kell venni. :)

2021. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Veszek neki zoknit is, csatot a hajába és meg ruhát is és akinek nem tetszik az elfordul mert nem nekik csinálom hanem magunknak és nem igazan érdekel ki mit gondol az öltözékről nem az volt a kérdés
2021. jan. 2. 20:01
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Igazabol meg csak nem is lenne azzal akkora baj, hogy feloltozteti a kutyat, bar felesleges es kenyelmetlen szamukra, de mindegy, ha o igy akarja, lelke rajta. Inkabb a kerdezo hozzaallasa a baj, mert egy kis szornyet fog nevelni, mivel nem kutyakent tekint ra, hanem “babakent”. Igy lesznek a mindenre morgo, ugato, mindennek nekiugro igazi kis szemetlada kutyak. Simogatni se fogod tudni morgas nelkul, ha meg akarod nezni mondjuk veletlenul a szajat, es ez epp nem tetszik neki, nem fogja hagyni, hozza se erhetsz, ha epp olyan kedve van, o lesz a te fonokod es nem forditva.

Sajnos nagyon sok ilyen yorkie-t lattam, nagyon szomoru :(

Nem hulyeseg a neveles es a kutyaiskola, neked nagyon-nagyon ajanlom!

2021. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Neked semmilyen kutya nem kéne ennyi ésszel..
2021. jan. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!