Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány hetes kölyökkorban...

Néhány hetes kölyökkorban mennyire állapítható meg, hogy mennyire lesz könnyed fogása a kutyának?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert több illetékessel is beszéltem ez ügyben és eléggé megoszlóak a vélemények. Volt, aki szerint ő meg tudja állapítani a kölykökről, hogy milyen lesz a fogása, volt aki szerint ez nem állapítható meg és volt olyan is, aki szerint ne foglalkozzak ezzel a kérdéssel, mert tanítható úgy is.


Közben néztem videókat is, amiben kifejezetten azt tanácsolja az illető, hogy már a kölyök kiválasztásakor figyeljünk erre, mert ha nem olyan a fogása, akkor a kutya alkalmatlan erre a fajta munkára.



2021. jan. 2. 19:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Átolvastam még egyszer és elég zagyva lett, ezért helyesbítek:


Fogás alatt azt értem, hogy pl. egy tojást a szájába fog-e tudni venni anélkül, hogy összetörné. Ez azért fontos, mert én ilyeneket is akarok majd tanítani neki. Nem csak tojás lesz, hanem más tárgyak is, amiket könnyen össze lehet roppantani. Apportíroznia is kell, tehát nem csak arról van szó, hogy pár mp.-ig el tudja-e kerülni az összeroppantást.

2021. jan. 2. 19:05
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

A fogáskészséget őv-nél nézik. Nem trükköknél.

Pontosan mire kell a kutya? A "tojásapporton" kívül.

2021. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez teljesen tanítható a kutyáknak, bár igaz függ a fajtától és a neveltetéstől is.
2021. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Trükktanításra, mint írtam. Műanyag tál, fogmosó pohár és hasonlók behozása. Ezeknél mind cél, hogy ne sérüljön a tárgy.
2021. jan. 2. 19:42
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Fott tojas a megoldas!
2021. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Miert kell ilyeneket tudni egy kutyanak? Felakartok lepni valami cirkuszban?
2021. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Akkor leírom: A tojásnál az lesz a feladat majd, hogy vannak tyúkjaink és a tojófészekből összeszedje a tojásokat. Persze ez csak később, mert a tojás nagyon sérülékeny. Lehet nevetni. 😊
2021. jan. 2. 19:44
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Husvetra legalabb tudjon piros tojast festeni! :)))
2021. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vaganyabb lenne a tyukot megtanitani, hogy tojjon tojast a kutya szajaba :D
2021. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Arra tanítsd a tyúkokat, hogy a tojást a fazékba tojja és főzze is meg.
2021. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!