Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok futáshoz?

Milyen kutyát ajánlotok futáshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy felnőtt kutyust örökbefogadni, de nem vagyok biztos abba hogy minden kutyának jó e az életmódom. Heti háromszor járnánk futni 8-10 km-ert a maradék nap pedig természetesen eljárnánk laza sétákra és tanulnánk, játszanánk. Viszont fontos nekem hogy tudjon jönni velem futni és ő is élvezze. Gondolkodtam németjuhász örökbefogadásán vagy ahoz hasonló keverék kutyusén mert nagyon szépnek tartom őket és jókat is hallottam róluk, csak azt nem tudom alkalmasak e futni. Előre is köszönök minden választ (mielőtt valaki félreértené nem a pénzt sajnálok egy kutyára hanem jobb életet szeretnék adni egy kutyusnak akiről lemondtak és nincs otthona)

2021. jan. 2. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Bull tipusuaknak meg kell is a futas. Hogy levezessek a felgyulemlett agressziot.
2021. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem érti senki félre, örökbefogadni menő :)


A németjuhász keverékek szuperek a futáshoz, arra figyelj, hogy a háta legyen vízszintes és egyenes, a lábai pedig ne nyúljanak extrém módon túl a kutya "végén" (ne legyen túlszöggelt) illetve mozgás közben ne keresztezzék egymás útját a mellső lábak illetve a hátulsó lábak.


A vizsla keverékek nagyon jók még, de igazából, ha a testéhez képest hosszú lába van egy kutyának és látszik rajta, hogy pörög, szeret mozogni, egy kis szoktatás után vidáman fog követni téged futáskor.

2021. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Energikus kutyák mind jók. Általánosan a kutyák szeretnek futni. Fajtát nem mondanék, inkább testalkatot: vizsla alkatúak: közepes méret, könnyű csontozat, szikár test.
2021. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Lépj be a kutyával futunk csoportba, sokszor szoktak megosztani olyan örökbefogadásra váró, kutyákat, akik jó futótársak lehetnek. Vannak, akikkel futnak önkéntesek, így van valamennyi tapasztalat is velük.
2021. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Labradorok is jók futáshoz, ismerek olyat, aki labival fut, nem keveset.

Lubics Szilvinek (ultrafutó) vizslái vannak.

Egy kollégám felesége jack russel terrierrel fut.

Egyébként menhelyek segítenek, hogy melyik lehet jó sporttárs ebben.

Ami még fontos, ha hosszú távon futsz, ne sprintert keress. Pl az agarak is futnak, de ők inkább sprinterek, nem hosszútávfutók.

2021. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Amstaffal futok pont ennyit. De poraz nelkul es korbe futkos,sprintek stb vannak. Nem sima mellettem kocogas. Es ez a mozgas meg a lustabb kutyaknak eleg. Ennyi mozgas utan lusta egesz nap,minden nap.


Szerintem a nj-nak is hasonlo lehet az adagja.


Nehany kerdessel elobbi malinois hibrid is birna,de neki ez a minum lenne. Nagyon. De ha poraz nelkul van a futas,akkor ki tudja mozogni magat ennyi futas alatt o is. A futashoz fontos a jo genetika. A nj-ok csapotthatuak,az nem birja a futast,mert genetikai hibas.

A mali mix kutya jo genetikaju. O biztos orommel jonne.

Meg a pitbull,ami hasonlo alkat a mali mixhez . O is szepen fut es orul neki.



A nj is orzovedo tipus. Allando parancsolas kell neki. Ha hozza vonzodsz osztonosen,biztos szereted iranyitani a dolgokat. Az nj-nel nezd meg az izomzatat. Egyenes hat,laza jaras.

Emeld meg egyenkent a labait. Ha egynel is kiesik az egyensulyabol vagy nehezen emeli fel,akkor szemvedes lesz meki a futas. Ez a labelos dolog minden kutyara ervenyes.

2021. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10882838-mil..



O jo genetikaju. Siman fut veled. A nj-ok agyontenyesztettek. Keves a jo testfelepitesu. Az mar rizikosabb lenne. Futashoz alapvetoen a veletlen keverek kutyak a legjobbak.

2021. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
2021. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
En nemetjuhasz-almfutok heti haromszor canicross formaban terepen! (szanhuzoham a kutyan, canicross ov rajtam es elasztikus poraz kettonk kozott) A kutya imadja es egyaltalan nem esik nehezere! Gyonyoruen izmos vekony testalkatu kutya! Ami az iranyitgatast illeti futas kozben a jobbra-balra-elore-lassits-gyorsits-stop. Ezen kivul a kutya tokeletesen szinkronban van velem! Sok sikert, hogy megtalalld a neked megfelelo kutyat! Fontos, hogy minden kutyat fokozatosan kell a futashoz szoktatni!
2021. jan. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a corgimmal futok ennyit, meg se kottyan neki, pedig nagyon kis rövid lábai vannak.
2021. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!