Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pásztorkutyával kutyaovi/kutya...

Pásztorkutyával kutyaovi/kutyasuli?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy pásztorkutyáknak nem ajánlott. De megfogalmazva nem volt, hogy miért nem való nekik.

Milyenek most az árak? Vannak valakinek információi ezzel kapcsolatban?



2021. jan. 3. 08:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Kutyasuli az ajánlott, csak az örző védő képzés nem.
2021. jan. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Örzö-vèdözni is lehet. Mudival simàn nyomom.
2021. jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Szerintem kutyasuli, ovi mindenképp ajánlott pásztorkutyával (nekem pulim van).

Az árak változóak itt nálunk Bp-en 30 000 - 50 000 Ft között mozognak, persze ez a kutyaiskola. Az ovi több féle lehet alkalmi díjas aminél általában 1000 - 1500 Ft az alkalomdíj, vagy tanfolyamos ami általában 20 000 - 25 000 Ft. De ez sok mindentől függ, helyszín, óraszám, minőség stb.


Én a pulimmal a kölyöktanfolyamot (6 x 45 perc) 25 000 Ft-ért végeztem el, illetve voltunk egy másik kutyaoviban is ott az egy alkalmas jegy 1000 Ft volt, illetve a bérlet 9500 Ft volt (10 x 60 perc)


A kutyaiskolát 50 000 Ft-ért (16 x 1-1,5 óra) végeztük.


Simán lehet velük is őrző védőzni, csak nekik nehezebb megtanítani hogy ne a lábra menjenek. Annyi puli, pumi, mudit ismerek suliból akik simán lekörözték a tipikus fajtákat őrző védőn

2021. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

Mudi nem pasztorkutya, hanem terelo juhasz ...


Miert ne lehetne ovizni es sulizni? Ovi azert kell, hogy jol szocializalodjon ... suliba pedig legalabb ketszer annyit kell jarni, hiszen a pasztorkutyak tul onalloak - nehez a pasztorkutya akaratat kezben tartani. Szoval ha nem akarsz evekig szenvedni mire mukodokepes lesz a kutya, akkor igen is mielobb keresel egy jo kutyaiskolat.


Pasztorkutyaknal nem az iskola nem kell, hanem ha dolgozni akarsz a kutyaval, akkor a pasztorkutyaknak nem kell munkakutya vizsgat tenni, csak a tenyesszemlen kell megfelelni ... pasztorkutyakat csak az orzes-cedesre nem kell megtanitani, mert genetikailag tudjak a dolgukat.

2021. jan. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

Nagytestű pásztorkutyával ajánlott a kutyaovi/suli, mivel a szocializáció fontos.


Ha van kutyás társaság, akikkel heti szinten többször is találkozni tudtok, illetve ha több kutyád is van, akkor nem fontos.


Viszont az őrző-védő nemhogy nem ajánlott, hanem teljesen felejtős. Konkrétan árt a jó felmenőkkel rendelkező pásztorkutyának.

2021. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Miért árt? Légyszi nem értem én se. Azért mert nem az feladatuk elsősorban?
2021. jan. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Mudi nem pàsztorkutya? :D napvicce
2021. jan. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%

Mi egyeni oktatasra jartunk ... ovira alkalmankent 4000-et kertek volna, de mivel minden nap akartam menni, ezert 2000 lett belole alkalmankent, amire en inkann 3000-et adtam, hogy azzal a kis tobblettel tamogassam a menhelyet amit a kutyasuli mellett uzemeltetnek. Ovizni a uromi kutyasuliba jartunk.


Kesobb mas sulit is kiakartunk probalni ... igy jutottunk Budakalaszra. Tovabbra is magantanulok voltunk, itt is 4000 volt az alapar, mivel nem tudtam belole faragni, ezert ennyit is fizettem alkalmankent.


Tobb tudasra vagytam, mert a kozepazsiaim meg mindig erosebb jellem volt nalam ... szerencsere megtalaltuk a leheto legjobb sulit Szentendren. Vegre egy oktato aki a kutyaval is megtalalta a hangot es velem is elboldogult (en sem vagyok egyszeru eset). Eleinte egyaltalan nem fogadtak el penzt, mar nekem volt kellemetlen ... de az oktato srac mindig azt mondta "meg nem mukodik a kutyad ezert nem kell fizetned". Hosszu honapokig csak azzal foglalkoztunk, hogy amit az elozo kutyaiskolaban elrontottak a kutya neveleseben, azt lebontottuk ... addig egyaltalan nem fizettem semmit. Amikor erdemben elkezduk a kutyat ujra felepiteni, onnantol lett fizetos a dolog. Ugyan ugy standard 4000 forint volt alkalmankent, igaz mindig tobb orat tartott a foglalkozas, nem csak nyamvadt 1-et. Itt is megtoldottam az osszeget egy ezressel es 5000-et fizetek. Mai napig jarunk arrafele, igaz a sulit a telre felfuggesztettuk es amugy is most rengeteg az ovis ... de majd tavasszal visszamegyunk, hogy az oktato srac ranezzen a kutyara, hogy hol tartunk a tanulasban.

2021. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

Miért árt? Légyszi nem értem én se. Azért mert nem az feladatuk elsősorban?


Azert nem erted, mert nem tudod mi tortenik az orzo-vedo tanfolyamon. Pedig roppant egyszeru: a kutyakban alapvetoen van egy gatlas az emberrel szemben, ezert is az ember legjobb baratja ... egeszseges kutya egyaltalan nem bantja az embert.

Az orzo-vedo tanfolyamon nem verekedni tanitjak meg a kutyat mint egy karate oktatason, hanem az elobb emlitett gatlast oldjak fel, hogy igen is tamadha meg az embert. Ezt ugy mondjak hivatalosan, hogy 'kinyitjak a kutyat'.

Igen am, de a pasztor kutyak nagyon nagyok am es nagyon veszelyesek ... ha kinyitjak oket, akkor az a sajat gazdajara is eletveszelyes lehet.

2021. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

#9 hez hozzáfűzném.


... és mivel nagyon önállóak emiatt parancs nélkül is nekimegy az embernek ha ő úgy véli jónak. És nem biztos, hogy letudod állítani mert makacs és öntörvényű, nagyon önálló állatok. Emiatt jó házőrzők, telepőrök stb. mert nem kell tanítani nekik semmit, tudják a dolgukat, de ha megtanítod rendesen fogni az emberre meg "támadni" akkor alkalmazni fogja precízebben mint ahogy amúgy alkalmazná. Mert képzés nélkül is simán lerendezi a betolakodót.

2021. jan. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!