Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyátok hány évesen...

Idős kutyátok hány évesen kezdett belassulni?

Figyelt kérdés
Enyém 12 éves és most látom, hogy kezd sétánál lemaradni, nincs kedve annyit sétálni. Nyáron még kirándulni jött velünk, de úgy látom idén már inkább itthon marad. Házat ettől függetlenül lelkesen őrzi :D (kistestű)
2021. jan. 3. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Nekem kaukázusi keverékem volt, a nagyok meg ugye rövidebb ideig húzzák. 9 éves kora körül már látni lehetett az öregedés jeleit, 10 évesen már lassult, fokozatosan megsüketült, és egy szombati reggelen 12 és fél évesen csendben elaludt.
2021. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Az enyém kistestű tacsi mix.

Ő 14-15 éves kora körül lassult be igazán.

Már 10 perc sétát is ballagva bírt, ugrani már nem tudott.

Most 18 éves, mostmár nem visszük sétálni, csak eü.-re megy ki a kertbe és mindenhol ősz, gyenge a szőre.

2021. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Tacsimix volt. Már amikor 10 évesen örökbe fogadtam akkor sem volt egy gyorsaság. A helyzet másfél éven belül romlott le, amikor az ízületei elkezdtek fájni, de az még gyógyszerrel, gyógyászati fekhelyekkel egy darabig karban tartható volt. Majd később jöttek elő egyéb problémái (szív, kiújuló daganatok). Szellemileg viszonylag sokáig friss maradt. A sétákat úgy oldottuk meg, főleg télen, hogy bevágtuk autóba és valami ismerőssel elmentünk kávézni, sütizni, kiülni a padra beszélgetni, hogy ne kelljen messzire mennie, de tudjon nézelődni.


Remélem nem veszed bántásnak, de én javaslom, hogy fussatok egy kört a dokinál, csináltassatok teljes vérképet, ha nem volt mostanában, jó azt tudni, hogy mi hogy működik belül.

2021. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért arra nagyon kíváncsi lennék, hogy aki lepontozott mindhármunkat, az honnan tudja, hogy a mi kutyánk mikor is kezdett lelassulni és hogy nézett ez ki pontosan? :D

Első vagyok.

2021. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 10 éves németjuhászom van.

Tavaly vettem észre, hogy az egésznapos túráknál már gyakrabban meg kell állni pihenni, de ezt leszámítva semmi jele nincs szerencsére. Ugyanúgy szalad, mászik, ugrik.

2021. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!