Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barfozás? Egy 30kg kutyának...

Barfozás? Egy 30kg kutyának mennyibe kerülne havonta?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 30kg-s szuka labink.

Neki mennyi lenne a havi etetésnél BARFal? Ugye így neki 600g kell és kezdeném nyúllal mert csikére allergiás.

Akkor úgy kell kezdenem hogy

60% Csontos nyúlhús (400g)

40% Csontmentes nyúlhús (200g)

Vagy

40% Csontos nyúlhús (300g)

30% Csontmentes nyúlhús (150g)

30% Zöldség-Gyümölcs(150g; 75g zöldség 75g gyümölcs)?

Melyik?


Illetve úgy kell etetni hogy 1-2 hétig azok közül valamelyik akit fentebb írtam pl:


1. Hét:


60% Csontos

40% Csontmentes


2. Hét


40% Csontos

30% Csontmentes

30% Zöldség-Gyümölcs


3. Hét


40% Csontos

25% Csontmentes

30% Zöldség-Gyümölcs

5% Belsőség


4. Hét


40% Csontos

20% Csontmentes

5% Szív

30% Zöldség-Gyümölcs

5% Belsőség

Táplálékkiegészítő


5. Hét

Innentől lehet cserélni a húsfajtákat


Így tudom én ha tévedek kérlek segítsetek.

Facebookos csoportban benne vagyok azt nem szükséges írni.

Írhattok Prot és Kontrát is.

Mindenféle tanácsot elfogadok, esetleg linkeket amin hasznosakat írnak. Azt is írhatjátok hogy milyen húst mikortól érdemes adni. És fürjtojást hanyadik héttől lehet? Bármilyen kezdőknek való tanácsot szívesen fogadok. Jah és tudom hogy a sertést TILOS



2021. jan. 3. 21:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
Full drága a barf plane vaddal és egeszsegtelen . Amikor nyerseztünk kutya macska esetén gyomor bűzmirigygyulladás hasmenes szőrhullás fogkő állandoan . Plusz hűtő a tarolasra . Jobb tápra mentünk és néha hús , ezek mind megszűntek . Harmadara esett a kiadas , hűtő sem megy , nincs légy vér szag .....
2021. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem kifejezetten egészséges a barf. Kistestű kutyával kezdtem el végső kétségbeesésemben. Végre elkezdett hízni, rendeződött a széklete, a bundája meseszép volt, a fogairól nem is beszélve. Sőt, olcsóbb volt, mint azok a tápok amiket addig vettem neki.

A nagytestű kutyámmal már más a helyzet sajnos. Ő egy közép/felső kategóriás tápot fogyaszt. Kilóra is drágább lenne a barf, illetve akkor is, ha egy adagra számolom ki. Ezt sajnos most nem engedhetem meg.

Szerintem, ha érdekel, mindenképp próbáld ki a nyers etetést!

2021. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem olyan 12 000 Ft körül van a havi adagja.
2021. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
20%
3as vagyok, miért lettem ennyire lepontozva?
2021. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
17%
Nem jol szamoltam a %-okat.
2021. jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
En hentestol barfozok. Havi 40-50 e huf korul van. Amstaff. Te barfboltbol kb 20 ezerbol meguszod,’mert ott joval olcsobbak a husok es csontok.
2021. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Én prey szerint etetek három kutyát. Az összsúlyuk olyan 150kg. Havi 8-10ezerből megvan.
2021. jan. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
#7 hogy csinalod, mit adsz?
2021. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én barfozok, havonta nekem 20-30 ezer forintba kerül a hús,belsőség,csontos ehhez jön még a kiegészítő ami havonta alsó hangon nekem 10 ezer forint. (Persze mindenkinek a saját kutyájához mérten kell adnia vagy nem adnia)

Nekem kisebb kutyám van (13kg), de ismerek aki 30kg kutyával barfozik, neki olyan 30-40 ezer forintra jön ki csak a hús, belsőség, csontos


#1 Barf sokkal egészségesebb mint a táp :) valamit nagyon elronthattál. Barfos kutyáknál a csont miatt általában nincs fogkő :) maximum ha genetikai hajlam van rá. Úgy érzem egy troll vagy


#3 kizárt hogy 12.000 Ft kihozná


#7 mi a titkod?

2021. jan. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Alapvetően húst és valamennyi csontot. Néha kapnak kis ballasztot (maradék tészta, rizs, zöldség).


2 komondor és 1 magyar agár. (~65kg, 60kg, ~27kg)


Hentesnél veszem, amit emberi fogyasztásra már nem adhatnak oda. 60-100Ft/kg közötti áron. Legutóbb 9ezerért vettem 90kg-ot. Ez kb. 1 hónapig elég a heti 1 koplalónappal.

Leggyakrabban kacsafarhát, nyak, fej. Ritkábban ugyanez csirkében. Illetve szokott lenni pucolt zuza, szárny, comb. Elvétve füstölt kacsahús (ezzel óvatosan, heti 1x max.).


Ismertem olyat, aki Baja mellett halfeldolgozó üzemből vásárolt. A kutyái duzzadtak az erőtől.


A nyers etetésnél nincs jobb szerintem. Fagyasztani kell és annyi. Ha nagyon aggódsz, akkor le lehet forrázni, vagy akár megfőzni is, de a legjobb nyersen. Persze a kutyáim félig-meddig tanyasi komondorok, az agár pedig vadászkennelből van, nem allergiásak semmire.

2021. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!