Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alpesi tacskókopó tartható kint?

Alpesi tacskókopó tartható kint?

Figyelt kérdés

Fűtött kutyaházban, nem simán bélelt, hanem fűtött... Ha pedig mínuszok vannak, akkor benn lenne a házban.


Ausztriából venném a kutyát, ha ez így jó.



2021. jan. 4. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
De ha te is belátod, hogy ez a fajta alkalmatlan a hidegben kinti tartásra, miért akarod kinti kutyának? Ha nem tudod megadni azt, amit igényel, miért ilyen fajtát akarsz?
2021. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én nem látom be... Még nem tudom.

Furcsállom, hogyha egy rövidlábú, viszonylag kiskutya alkalmas a kinti tartásra, viszont eddig olyan infókat találtam, hogy nem nagyon tartották soha bent, inkább ólban.


A wiki is ezt írja:


Pedig az alpesi időjárás inkább hideg.


“ Nyúl-, róka-, őz- és vaddisznóvadászatra kitenyésztett fajta, vadkacsavadászatra is használják.[4] Házban, ház körül ritkán tartják. “

2021. jan. 4. 11:40
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Na megin egy ujabb videki ,akinel halalra fog fagyni a kutyaja. Vagy szenvedni fog a maganytol meg hidegtol.... Gratulalok.
2021. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

"Az alpesi tacskókopó egy univerzálisan alkalmazható, rendkívül robusztus és időjárásálló keményen dolgozó kutyafajta. Rettenthetetlen fajta, így sűrűn alkalmazzák róka és nyúl vadászatokhoz.

Használhatósága: családi kutya és vadászkutya.

Imádja a gyerekeket, és ha kell vadul védelmezi családját."

2021. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom, már kinézted a tenyésztőt, akitől vennél. Kérdezd őt. Nála helytállóbb véleményt nem kapsz.
2021. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na meglett a kutya. Most még fiatal, így bent lesz… Utána fűtött ólban.


A tenyésztő is így tartja Őket, azt mondta, hogy kint és bent egyaránt tartható, nagyon nagy a hidegtűrő képességük, de azért télen ajánlott vagy bevinni a házba vagy tényleg fűtött helyet biztosítani neki.


Nem tudom mire a sok rosszindulatú válasz, az előző kutyámmal is napi 3-4 alkalommal sétáltam, és nem 5 perceket, annak ellenére hogy nagy terület állt rendelkezésére… Én tisztában vagyok vele, hogy egy kutyának ingerekre van szüksége.

2022. júl. 27. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Még mindig nem, hiszen kistesű és rövid szőrű.


Mindenki elmondta, nem tudom mit vársz még

2022. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

#7. Olyanok mondták el akik semmit nem tudnak a fajtáról, míg a fajta szakértője, egy tenyésztő beszélt a kérdezővel és adott is el neki kutyát!


Innentől kezdve nyugodt lehetsz, hogy jó helyen lesz a kutya a kérdezőnél és nem lesz gond a tartási körülményekkel, ugyanis az osztrák tenyésztőknél nem 100-400 ezer forint egy kutya, hanem alsóhangon 1 millió!


És nem is adnak olyannak kutyát, aki nem megfelelően tartaná.

2022. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!