Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Asztma mellett kutya? Tapaszta...

Asztma mellett kutya? Tapasztalatok? Gyerekek mellé Bichon vagy Yorki kutyát javasoltok?

Figyelt kérdés
Valóban nem irritál titeket a "hipoallergén" kutyák szőre? Tudom ilyan fixen nincs de jó tapasztalatokat olvasok. Kislányom rágcsálóitól megváltunk a kisfiam enyhe asztmája miatt, télen köhögtette nagyon. Sok helyen olvasom, hogy a Yorkik minimálisan allergizálnak mert nincs aljszőrük, gondolkozom egyen. Többségében pozitív a visszajezés bárhol olvasom. Viszont a Bichont jobban javasolják gyerek mellé, és nekik sem hullik a szőrük, nem tudom aljszőrileg milyenek? Yorki lett volna a kedvenc.

2021. jan. 4. 11:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Allergiás is a kutyák szőrére? Mert ha nem, akkor nem kell ettől tartani, az asztma nem lesz rosszabb kutyák közelében sem.
2021. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Keress fel tenyèsztöket, ö majd megmondja. Egyèbkènt uszkàr. Az hipoallergèn.
2021. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Tudom nem ez a kérdés,de esetleg egy allergia vizsgálat a gyereknél elötte?

A rágcsálók esetében lehet, hogy az álom váltotta ki az allergiás reakciót.

Fiam a macskára igen,a kutyára pedig nem mutatott allergiás reakciót.

Bocs, hogy elvittem a témát.

2021. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Elírtam, alom
2021. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%
Én Bichonra szavazok.
2021. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan kutya, ami nem allergizál. Nem közvetlenül a szőrre allergiás az ember, hanem a kutya által termelt bizonyos fehérjékre, amelyek (többnyire) a kutya nyálában és korpájában találhatóak.

A "hipoallergén"-nek mondott kutyák annyit tud, hogy mivel nem hullik a szőrük, így kevésbé hagyja széjjel a nyálas-korpás szőrszákakat a lakásban, kevésbé száll a levegőben (mint pl. egy extra rövid szőrű kutya esetében). Ezeknek egy rétegű bundájuk van, ami folyton nő, ezért kozmetika igényesek. Néhány szőrszálat elhullajtanak (de kb. olyan mennyiségben, minta emberek).


Nem szőrhullató fajtából pedig a felsoroltaknál több van. A kérdés az, hogy melyik illik a családotokba, az életviteletekhez. Szóval ha leírod, hogy mit tudtok nyújtani egy a kutyának és hogyan képzeled el vele egy napotokat, akkor hatékonyabban tudunk segíteni.


Továbbá az is kérdés, hogy ki mire allergiás konkrétan. Kutyánál gond lehet a kutya allergia. Illetve bezavarhat a poratka allergia (azok a rohadékok előszeretettel fogyasztják az elhalt, lehullott hámréteget, nálatok meg lesz plusz egy élőlény, ami hullatja).

Rágcsáló esetén lehet allergiás az ember: magára az állatra, az eledelre, az alomra, a szénára... szóval ott több mindennel lehet szívni.

Tudjuk, hogy az allergia teszt sem 100% pontod, de azért illene csináltatni egyet, ha eddig kimaradt.


Üdv, egy allergiás, asztmás kutyatartó.

2021. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyerekkoromban kimutattak allergiát kutyára, macskára, most van kutyám, mentett keverék, nem hypoallergén, semmi bajom, viszont mikor a szüleim kicserélték a padlószőnyeget laminált padlóra, megszűnt az addigi rendszeres köhögésem, azóta is ha erősebben poros környezetben vagyok, köhögök. A padlószőnyegről pedig megtudtuk, hogy lehetetlen teljesen portalanítani a legalaposabb takarítás mellett is, vödörnyi por volt alatta, mikor felszedtük.

Járjátok körbe alaposan ezt az allergia dolgot, hogy mi okozza valójában a tüneteket, nekem fals eredményt hozott a karon végzett pöttyözős bőrteszt.

2021. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az uszkár vagy a bichon gyerek mellé.
2021. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat! A jellemző köhögés miatt egy éve volt vérvételes tesztje, akkor volt 3 éves. Mindenre negatív volt. Most csináltak bőrtesztet is, az is negatív malacra, szénára mindenre. Mégis ahogy átvittük próbára a malacokat a tesómhoz, 3 hét múlva elvágták a köhögést. A doktornő azt mindta ilyen idősen még nem megbízhatóak a tesztek, plusz az asztmánál nem kiváltó ok, de egy plusz "lapát" a tüneteknek. Szóval így kötöttem ki a kutyánál. Minél babusgathatóbb kislányt szeretne a lányom, aki a szobájában élhetne. Padlószőnyegünk van, azt le fogjuk cserélni.
2021. jan. 5. 08:11
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Pusztàn jószàndèkból írom, hogy a vattacukros kiskutyàs ködfelhö mögött, azèrt arra is figyeljetek, hogy a kutya, az kutya, legyen is úgy nevelve ès a mèltó foglalkozàs biztosítva neki.


Nem babusgatható kislány, hanem nevelhetö szuka KUTYA. Az ilyenekbol lesznek a kis szörnyetegek, amelyeknek nem lehet a közelèbe menni, mert ön ès közveszèlyes.


“Aki a szobàjàban èlhetne” - ugye ez magàba foglalja azèrt a napi 1-2 óra sètàt ès a szellemi fàrasztàst is?

2021. jan. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!