Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórázt használtok kb...

Milyen pórázt használtok kb 30kg-os kutyához?

Figyelt kérdés

Fix pórázra gondolok. Nekem egy kb 1,5 méteres, 2 rétegű textil pórázom van, több gyűrűvel, de egyszerűen azt érzem, hogy túl nehéz, ha a nyakörvén van rugdalja a lábával és furcsán lép. Tervezem lecserélni, mert szerintem túl vastag, egy harmad ilyen erős póráz is jó lenne. Ti mit használtok? Az 1,5 méter kicsit rövidnek tűnik nekem (másoknál is mintha hosszabbat látnék). Annyi az elvárásom felé, hogy könnyű legyen, legyen duplakarabíner rajta és 2-3 extra gyűrű.


(link vagy csak márka megnevezés jó lenne)


2021. jan. 4. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Most nem értem, hogy fix pórázt szeretnél vagy az állítható karabinerest? Én is póráz vásárlás előtt állok éppen úgyhogy figyelem a kérdésed, remélem végül segíteni is tudok.:)
2021. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam az állítható karabíneres is fix póráznak számít. A flexi meg a nem fix póráz. Lehet tévedek. Mindenesetre állíthatót szeretnék.
2021. jan. 4. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok még tájékozott póráz téren úgyhogy valószínűleg Te tudod jól. Nekem a flexi teljesen kint van a képből, szóba se jön, úgyhogy arra egyáltalán nem gondoltam, elnézést.

A K9-es pórázok nem tudom mennyire könnyűk,de épp most is olvastam a véleményeket és ezekről általában áradoznak. De nem ebből a szempontból. Viszont kritikák közt sem láttam ilyet egyelőre.

2021. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ekkora kutyákat csak menhelyen sétáltatok, de azokat simán visszafogja egy 1,5-2 cm-es basic trixie vagy ani one póráz és nem is nehéz, szerintem. Kiképzőpóráznak hívják, amit leírtál, általában 2m-esek szoktak lenni.


A helyedben bemennék egy nagyobb állatos üzletbe és körülnéznék.


A kutyád lehet, hogy nem azért lép furcsán, mert nehéz neki a póráz, hanem, mert "útban van" (írtad, hogy rugdalja)

2021. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, a nyakörvén levő karabínernél még van egy gyűrű, az csapkodja a vállát meg a mellkasát, érthető hogy nem tetszik neki. Most egy 1,5 méteres ani one pórázunk van, mivel kiskorában szívesen rágta a pórázt így jól jött, hogy vastag, mert nem tudta elrágni, de most már nem rág, csak kellene valami hogy "lógjon" rajta. Akkor nincs más választásom mint szétnézni.
2021. jan. 4. 19:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi sima bor-porazt hasznalunk, semmi flanc rajta meg semmi plusz karika ... egyetlen karabiner a vegen, a masik vegen visszahajtott fullel (1,8m).
2021. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyanekkora kutyámhoz egy kikes kiképző pórázt használok, vagy fél éve vettem mert jó áron volt, úgy voltam, hogy egy próbát megér.

Van egy julius k9-es pórázunk is, az ilyen, ez nagyon könnyű:

[link]

De ebből csak 1,2 m-es van.

2021. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen kilepzo porazzal setalunk meg futunk. Vedd rovidebbre,ha hosszu.
2021. jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pont hogy rövidnek érzem. Az én kutyám inkább szaglászós. Örülök ha nem kell utánna mennem a vizes fűbe.
2021. jan. 4. 21:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Alapesetben 1,2 méteres bőrpórázt használunk, kényelmes és már tizenpár éve bírja a strapát. A mi kutyánk is szaglászós, de elég szokott lenni ez a hossz és ez még az a méret, még a 1,5 m is, amit könnyű úgy fogni, hogy ne legyen a lábunknak útban. Ha valamiért hosszabb póráz kellene, arra van egy 10 méteres textil, amiről annyit tekerek le, amennyi hossz éppen kell. Ez viszont jóval kényelmetlenebb.
2021. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!