Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan számoljátok ki,hogy...

Hogyan számoljátok ki,hogy pontosan mennyit kéne ennie a kutyátoknak?

Figyelt kérdés

Most szeretnèm átszoktatni a barf etetèsre a huskym. 3 hónapos. 9kg. Körülbelül hány grammot kène ennie?

Tápnál eddig okè volt a ráírt mennyisèg de a barfnál már kicsit nehezebb. Fèl kilóra gondoltam/nap az elèg lehet?



2021. jan. 4. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

Reggel:50 gr szinhus. Nyerscsont. A csonton levo keves hust is szsmold a husba bele. 5 gr bensoseg. 10 gr fott zoldseg.


Ugyanez este is

2021. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

"Mennyiségek


Ha ismerjük a kutya várható felnőttkori súlyát, akkor ennek a tömegnek a 2%-ával kell etetni, három, vagy kétfele elosztva. Szóval ha a kutya várhatóan 20 kg-os lesz, akkor:


20.000 g x 0,02 = 400 g


400 g a teljes napi étele, ami tartalmazza a csontos húst, húst, belsőséget, rostot, étrendkiegészítőket.


Ha nem tudod a kutya várható súlyát, akkor az alábbiakat kövesd: 2-4 hónapos korig a saját testtömegének 8-10%-át, 4-6 hónapos korig a 6-8%-át, 6-8 hónapos korig a 4-6%-át, 8 hónapos korától 12 hónapos koráig a 3-4%-át add."


Forrás: [link]

2021. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

50 gramm ? 😂😂


#2-es linkje a jó, ez alapján, ha átlag 22 kilós felnőtt kutyával számolunk az 45 deka/napi adag. Kezd ennyivel, ha nagyon sovány, akkor emeld, mert a kölyöksúly alapján számolva meg sokkal több kéne, valami nem stimmel.

Mindenesetre inkább legyen kicsit soványabb, mint kerek, főleg amíg növésben van, mert megterheled a túlsúllyal.

2021. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 4. 21:32
 5/15 anonim ***** válasza:
17%
Televerem a tálját mindenjóval napi 3x minden étkezése után amit ott hagy kidobom. Nem számolok semmit eszik amenyi jól esik neki és kész
2021. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, milyen fajta, mennyi idős a kutyád? Nem dagi?
2021. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem számolom, mindig csak saccra adtam, láttam ha enne még vagy sok volt neki. Már szemre meg tudom mondani mennyit fog megenni. Bár nyáron kevesebbet eszik.
2021. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Meg kell nézni a csomagoláson.. van rajta kicsi, közepes , nagy kutya.. és tálkák vannak rárajzolva.. :-) ennél nem lehet többet tenni basszus... :-) Aztán van még egy módszer.. ha már nagy a hasa, sok volt.. ha kopog a szeme, hullik a szőre, fogynak a szomszéd tyúkjai, akkor meg kevés a kaja.. bakker.. :-)
2021. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%
En sem mericskelek semmit ... van a kutyanak egy nagy talja, nagyjabol 80dkg fer el benne ... ezt a talat jol megszedem napjaban 2x ... eros 1,5kilot eszik a kutyam, plusz amit az en kajambol meg elkunyizik, plusz egy kis nasi zoldseg vagy gyumolcs, plusz este egy kis edesseg :)
2021. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Őszintén szólva én se nagyon mérem az adagokat. 16 éves a kis öregem, Tibeti spániel, 6-7 kg a súlya, mindig ennyi volt. Általában napi 2x eszik, és az évek során kitapasztaltam, hogy mennyit. Valószínűleg előbb utóbb te is szemre tudni fogod. Én inkább arra figyelek, hogy mit eszik, és milyen minőségben. Egyébként ha elbizonytalanodsz, kérd ki az állatorvos véleményét.
2021. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!