Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rossz a kutyának, ha...

Nagyon rossz a kutyának, ha az étele egy részét zabpehellyel, barna rizzsel vagy édesburgonyával helyettesítem? Természetesen mindent alaposan megfőzve.

Figyelt kérdés

Nagytestű és sok kell neki, nyerset eszik, de már nem bírom a napi 1 kiló húst, mivel sok még a barfboltokban is 2000 körüli kilós áron van, csak csirkét meg nem ehet. Ha a zöldségből adok többet, akkor sokat és nagyon puhát kakil, így valami "töltőanyagot" adnék hozzá, ami nem ártalmas, de azért valamennyi tápanyagot is hasznosít belőle, a fent említett 3 köretre jutottam, természetesen mindegyiket jól megfőtt állapotban és az ételének csak a 20 %-át tenné ki.

Húsokból mindenfélét kap változatosan, de főleg vörös húsokat kell adnom, mert a nyuszitól, szárnyasoktól lefogy, vagy 2x annyit kell adnom, amitől ugyancsak drágára jön ki.

Ne akarok spórolni rajta, nem akarok rossz gazdi lenni, imádom, de tényleg nem bírom már anyagilag, nem gondoltam át minden egyes eshetőséget, mielőtt befogadtam.

(50 kilós kutya, 2,5 %-ot eszik barfból, aminek 80%-a hús, csont, belsőség, szóval állati eredetű és 20%-ban kap zöldséget.)


2021. jan. 4. 23:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Akkor minek tartod ha nem tudsz enni adni neki rendes kajat?
2021. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem bírod, ajándékozd el. Vagy vegyél neki száraz tápot, az kb. 1,5 hétig eltart...Nálunk legalábbis
2021. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
akkor már etethetnéd táppal is, jobban járna.
2021. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg a barf helyett egy jó minőségű száraz táp?
2021. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
2000 forint egy kiló hús? Mivel eteted?
2021. jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
78%
Én a helyedben jó minőségű szarazat adnék a hús mellé.
2021. jan. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Azert ne tulozzunk, tartani tarthat kutyat, azert mert a BARF draga neki. De ennyiert (sot fele ennyiert is) olyan minosegu tapot kapsz, amivel MINDENT megtudsz adni a kutyadnak. Nem lesz tole semmi baja, egeszseges lesz ugyanugy.
2021. jan. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Inkabb tapot adnek neki.
2021. jan. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Fabni barfshopjaban 1000 korul van a marha...
2021. jan. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

[link]



Ez csak 1500/kg!!


Egyebkent meg a sportolo kutyanak nem adhatsz ilyen sokat. Kb 450 g lehet az egesz napi szinhus adagja ,amibe a csontos hus husa is beleszamit!!! Latszania kell a horpasznak es bordaknak,kulonben nincs meg a sportos testalkata!!!

2021. jan. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!