Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt Szibériai Husky...

Van itt Szibériai Husky gazda? Vagy akinek régebben volt ilyen fajta kutyája? Válaszolhatna a lent leírtakra.

Figyelt kérdés

Régi álmom egy ilyen fajtájú kutya, elképesztő rajongója vagyok a küllemének. Viszont sokkal fontosabb a kutya jelleme, igénye. Kérdés, tudok-e egyáltalán ilyen fajtát tartani, ki tudom-e elégíteni az igényeit?


Idén, 2021-ben fogok elköltözni, és lesz lehetőségem kutyát tartani. Ezért aztán: Szeretném, ha valaki, akinek vagy volt, vagy jelenleg is van Huskyja, elmondaná nekem kerek perec azt, hogy mivel kell rendelkeznem, mi tesz engem személy szerint, mint leendő gazdát, alkalmassá arra, hogy Huskym legyen?


Természetesen már rengeteget olvastam a fajtáról, a tartásáról, szóval nagyjából képben vagyok, pont emiatt is kételkedek. De nem tűnik elérhetetlennek, lehetetlennek, hogy jó gazdija legyek egy Huskynak. De tudnom kell, mivel állok szemben, és elég volt a netes magyarázókból: Személyes tapasztalatok érdekelnek!


Szóval a kérdés: Honnan tudom, hogy én alkalmas vagyok Husky-gazdinak, vagy nem? Mivel kell rendelkeznem, mit kell tudnom nyújtani?


2021. jan. 5. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Ha aranyaso vagy Alaszkaban, vagy kutyaszanos wolt futar vagy Gronlandon, esetleg medvere vadaszol a messzi Sziberiaban ... akkor nyugodtan belevaghatsz, neked valo a kutya.
2021. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Egy qvanagy légkondis szökésmentes udvar.

Viccet félretéve, nem neked nem való, hanem ennek az éghajlatnak.

2021. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Napi 6 óra futás. A bnőm ezt mondta. Huskyja van.
2021. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
#3 biciklivel.
2021. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Most mèg csak 3 hónapos az èn huskym így egyelőre annyi róla a tapasztalatom,hogy nagyon makacs ès óriási energiája van. Meg elèggè figyelemzavaros. De szerintem nagyon kezelhető,sok tanítással törődèssel ès odafigyelèssel.
2021. jan. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Masfel eves koraig csak labdaval futtattam oket, de azota biciklivel eljarunk, tenyleg kell nekik reggel-este 1-1 ora intenziven.

Plusz mi jarunk kutyasuliba, engedelmes tanfolyamokat csinaljuk, nagyon ajanlott, kulonben eleg kezelhetetlenek lesznek.

Fel eves koraban hoztunk melle egy masik huskyt, ugyanugy fel eves volt, nem birtak vele. Ilyen idoben egesznap eljatszanak az udvaron, nyaron meg ejjel, mert nappal a legkondis szobaban doglenek egesz nap.

2021. jan. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok,az előzővel egyetèrtek,kutyasuli tènyleg szüksèges vasárnaptól az enyèmnek is kezdődik a kölyökkutya tanfolyam. Nagyon okosak egyèbkènt,csodálkozom is a mai napig hogy 3 hónapos lètère mennyi mindent ès milyen gyorsan megtanult,előző 3 kutyám ezt kb 1 èves korukra tanulták meg.
2021. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Rettentő makacsak tudnak lenni, nagy udvar szükséges és nyáron nem árt bevinni a légkondis házban (az enyémnek medencéje is van). Kutya suli javasolt. Ha, nincs megfelelően foglalkozna vele akkor könnyen a fejedre nőhet, bár ez szinte minden kutyára igaz.

Mi 2 naponta visszük 2-4 órás (1,5 óra futás, 1 óra játszás a többi séta vagy esetleg futás) sétára őket a szomszéd huskyval. Abban, az egy napban amikor nem megyünk sétálni, akkor itthon 2 órát játszunk és tanítsuk, ismétlünk vele.

2021. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Az enyém négy éves.


1. Minimum 180 magas hibátlan kerítés. Ami alul betonozott(mert kiassa magát ha más lehetőség nem marad). Ha nyitod a kaput vigyázz. Póráz nélkül valószínűleg soha nem setaltathatod. Ezekből gondolom leszűrted hogy nagyon szökősek.


2. Iszonyat nagy a mozgasigenyuk. Nem lehet őket egy német juhászhoz vagy egy retriverhez hasonlítani. Ha nincs lefarasztva rombol, szökik, ás, vonyit. Vonyitani nagyon szeretnek néha hisztibol is. Ugatni ritkán de vonyitani annál inkább.


3. Házőrzőnek nem jó. Maximum körbe nyalogatja a betörőt.


4. Minden kutyaiskola és farasztas, foglalkozás ellenére is lehet hogy nem azt fogja csinálni amit te mondasz neki hanem pont az ellenkezőjét. Nem azért mert buták. Nagyon okosak. De amilyen okosak épp olyan makacsak is. Önfejűek, azt csinál amit ő akar. Tehát jó adag türelem is kell hozzájuk.


Ui.: én imádom a huskymat, nem adnám senkinek soha. De ha azt kérdezik ajánlom e bárkinek is ezt a fajtát, azt mondanám hogy nem.

2021. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy 1200-1500 m2 körüli kertes ház. 200 centis normális kerítés, alul betonozva és rögzítve sűrűn. Bár van amelyik ugrásból a karmait beakasztva fel tud mászni a dróthálón, átvágódik felül és már a szomszédban van. Nekem az udvaron belül van egy külön nekik lekerített rész, amíg dolgozom ott vannak. Mondjuk még sose szöktek ki, de ha tudnának is még vissza van a másik kerítés is.


Nyáron 5 előtt kelés, még sötétben, mire összevakarod magad a félkómából és indulsz vele akkor kezdjen világosodni, akkor van még hideg. Ha futni nem tudsz vele akkor gyors séta. Vérmérséklettől és neveléstől is függ kell-e húznia vagy hátizsákot vinnie, de a mai példányok a munkavonalúaktól eltérően elég lusták.

Sima kutyához képest mondjuk még így is 2-3x annyit mozognak.

Estefelé is kell séta, de már kisebb. Pórázról valószínű sosem fogod elengedni, növényeknek, bokroknak, ápolt fűnek annyi, bent a szőnyeg, bútor is lehet rágásos lesz kicsit. Szót fogadni is csak akkor fog, ha épp akar. Megjössz vele 2 óra futásból, befekszik a nappaliba, összedobsz egy szendvicset, mire odamész hozzá a szőnyegnek már a rojtjai ki vannak szedve. Ilyeneket el kell viselni.

Kutyaiskola mindenképp ajánlott. Szeretnek legalább ketten lenni, az mindegy milyen neműek, lehet kankan vagy szukaszuka is. Esőben is szeretnek sétálni.


Egyébként egyáltalán nem nehéz tartani őket, simán csak kutyabzinak kell lenni hozzá. Meg nem lustának. Ha valaki lemond minden nap több órányi szabadidejéről és nem hisztizik pár megrágcsált dolog miatt, nem akar állandóan távol lenni és a kutyát otthon hagyni egyedül, antiszocok előnyben, akkor egész könnyen tarthatóak. Csak ilyen kompromisszumot nem sok ember tud kötni.

2021. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!