Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiben más egy border...

Mennyiben más egy border collie és egy skót juhász igénye, temperamentuma?

Figyelt kérdés
A két fajta között vacillálok, de egyelőre nem tudok dönteni.
2021. jan. 6. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem ugyanakkora juhász igénye van mindkét fajtának.
2021. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

A bordernek sokkal pörgősebbek általában. A skót juhászok nyugisabbak, a feladatigényük nagyjából hasonló.

Nekem skótom van, szívesen mesélek a vele való életről, ha érdekel.

2021. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

A juhászkutyák alapjáraton nagyon pörgősek, szerintem egy show vonalú border és egy skót között nincs akkora különbség, egy munkavonalú bc viszont kifejezetten kutyás sportokra vagy munkára lett kitalálva, össze sem lehet hasonlítani egy skóttal.


Nekem kevert vonalú bcm van, mikor a terrier már kidőlt, ő akkor indul be igazán. :D

2021. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen show vonalúra gondoltam.
2021. jan. 6. 18:31
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Munka vonalú border nem való átlag gazdinak, a show vonalú border is pörgősebb, munkásabb kutya, mint a skót juhász általában(!). Egy nem kellően foglalkoztatott, agyilag is lefárasztott border hajlamosabb szétkapni pl. a lakást, mint a skót. Nekem harminc éve van skótom. Egyszer egy ismerős, akinek amúgy orosz agarai voltak addig, megkérdezte, mi a véleményem arról, hogy a legközelebb beszerez egy bordert. Lebeszéltem róla, mert ő azt várja el a kutyától, hogy a nap nagyobb részében békésen ellegyen otthon szunyókálva, és amikor hazajön a munkából, akkor pórázon körbeviszi a környéken, meg néha hétvégén elmegy vele valahová (pl. az agarakat futtatni viszi). Na ilyet egy borderrel nem lehet csinálni. Mondjuk egy skóttal sem nagyon, de azért az kevésbé vészes. A skótok általában tudják, mikor pörögjenek és akkor tudnak pörögni, de azt is tudják, mikor legyenek nyugiban. Tehát pl. ha kinti-benti a kutya, akkor bemegy a lakásba és átmegy szőnyeg funkcióba. De ugyanakkor nagyon jól taníthatók, motiválhatók ők is, de pl. agilityben sosem fognak olyan eredményeket elérni, mint a borderek, mert egyszerűen nyugisabban, komótosabban csinálják a dolgokat. De vérvonaltól is függ, mert attól függően lehet pörgősebb egy skót vagy nyugisabb egy border.
2021. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!🙂 Akkor valóban sokkal hozzám illőbb egy skót.
2021. jan. 6. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A skót muja.. de szép.. és okos
2021. jan. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint a skótra szavazok, gyerekkoromban az volt a családi kutyánk, okos, nyugodt, van benne némi arisztokratikus báj, illedelmes, de ha játszós idő van, mindenre kapható és még ovisként is tudtam pórázon sétáltatni teljesen egyedül, nem húzott, nem idegeskedett, csak szépen ment mellettem, még a póráz se feszült. Mindezt úgy, hogy nem volt agyonnevelve, kutyaiskola nem volt divat akkoriban, csak simán tudott viselkedni, faterom megtanította ülni, maradni, feküdni, meg hallgatott a nevére, ennyi.

Perpillanat nincs kutyám, mert egyetem és meló mellett nem lenne rá elég időm, de már nagyon várom, hogy úgy alakuljon az életem, hogy legyen időm kutyára, biztosan skótot vennék.

A borderrel nincs tapasztalatom, csak ismerősök révén, mivel erősen divatkutya lett mostanság. Nekem nehezebben nevelhetőnek és kissé idegbajosnak tűnnek (bár én alapból a nyugodtabb vérmérsékletű kutyákat szeretem, nem megbántani akarom a bordereseket) és a border szerintem nem való kezdő kutyásoknak, sokat kell velük foglalkozni, következetesen kell őket nevelni, különben buggyantak lesznek és az ember fejére nőnek.

Attól is függ, hogy te milyen vagy. Ha pörgősebb ember vagy, és nem az első kutyád lenne akkor jöhet a border, ha nem, akkor inkább skót.

2021. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!