Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan gondozzam a yorkshire...

Hogyan gondozzam a yorkshire terrieremet?

Figyelt kérdés

Kaptam egy 8 éves (mentett) yorkshire terriert, a szőre nagyon gázos, a fogai még rosszabb és kicsit félős is.

Mit tegyek vele?


2010. aug. 14. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Te semmit mert lehet hogy még rosszabb lesz:) vidd el kozmetikushoz
2010. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Viszem jövő hét péntekre kaptunk időpontot:)

De azért adhattok még jó tanácsokat:)

2010. aug. 14. 09:08
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
A félénkségre azt tudom mondani, hog Cerberos kutyasuliban vannak nagyon jó rehabilitációs foglalkozások félős kutyáknak, vagy szocializálatlan kutyusoknak...stb. A szőrét bízd a kutyakozmetikusra, de neked is fésülgetned kell legalább egy héten egyszer.
2010. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg büdös, meg is fürdetheted, de nem ártana naponta kifésülni a szőrét. Etesd jó minőségű táppal, a fogait meg mutasd meg állatorvosnak, majd ő megmondja, mit kell vele csinálni!
2010. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


itt minőségi termékeket találsz,amik a későbbi ápolásához kellenek.

szintén itt lehet kapni fogkefét kutyáknak,meg fogkrémet,és olyan port,ami fellazítja a már meglévő fogkövet,és megelőzi a további kialakulását.


ha lány kutya,akkor gennyes méhgyulladás miatt is lehet büdös.


vidd el dokihoz,ha kell szedesd le a fogkövét.

2010. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

babusgasd, szeresd, vidd magaddal mindenhova, és meg fog nyílni.

az előttem írt ápolási tanácsok jók. a fogkőleszedéshez sajnos altatni kell egy picit, ami ilyen idős korban nem annyira jó dolog, de ha muszáj, akkor meg kell csinálni.

sajnos ők hajlamosak a fogkőre, ezért jó minőségű táp kell, és sok rágcsálnivaló fogtisztitó.

2010. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Rendesen foglalkozom vele mindig van neki kirakva friss víz meg Royal Canin yorkshire terrier fajtatáp, és már vittem sétáltatni is csak még nem hordott soha nyakörvet ezért nem megy pórázon :S

Hát majd csak lesz vmi :)

2010. aug. 14. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a szőrét mindenképp vágasd le tök rövidre. Ha ennyire elhanyagolt, akkor biztos teljesen be van fülledve a bőre:( mire jön a hideg, addigra úgyis megnő elég hosszúra.

Te pedig a későbbiekben ápolgasd rendesen, kétnaponta mindenképp fésüld át, mert elég hamar begubancolódik nekik.

A fogait pedig állatorvos nézze meg, lehet, hogy jót tenne egy fogkő leszedés, talán 1-2 fogat ki is kell húzni, ha nagyon rosszak neki. És ha lehet, akkor rágjon sokat.

Azzal meg, hogy félős nem tudom mit lehet kezdeni. Vidd őt kutyák közé, ha lehet kistestűek körébe. Lehet, hogy pár nap után megnyílik, lehet hogy mindig ilyen marad.

De ha már Téged elfogad, és megbízik benned, akkor az is bőven jó.

2010. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Most jöttünk haza a kutyakozmetikából menyirták nagyon minire a szőrét és megmondták, hogy a fogai borzalmasak és hogy vigyem el leszedetni a fogkövet és a fogínye is gyulladt:S

2010. aug. 15. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!