Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télálló kinti kutyáknak,...

Télálló kinti kutyáknak, nyáron hogy szokás árnyékot és hűvöset biztosítani, a kánikulában?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Mi klimazunk itthon, napkozben csak arnyekos erdoben setalunk es a nagy setakat hajnalra vagy ejszakara utemezzuk.
2021. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

1+

Ja bocs, az enyem lakaskutya ... udvaron nem tudom, hogy lehet megoldani, talan egy gyerekmedence.

2021. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Nyarra beengeded a klimaval hutott lakasba.
2021. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nyáron napközben sokat benn fekszik a konyhában a járólapon, vályogház, nem melegszik fel. Sétálni kora reggel megyünk, mert én is utálom a meleget.

Kinn az udvaron ásott magának egy gödröt, ha kinn van, abban fekszik. Illetve vettem neki ilyen kagyló formájú medencét is, de annyira nem rajong a vízért, úszni sem szeret.

2021. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Mi sok-sok fát ültettünk a kertbe, napi kétszer háromszor cserélek neki vizet. Többnyire az fák tövében szoktak hűsölni
2021. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

"Föld alatti" kutyaház.

Magyarul ásol egy mélyedést a földbe, rá megy a kutyaház.

Persze nem mély gödörre kell gondolni, csak egy mélyedésre, amibe belefekhet. A kutyám melegben mindíg gödröket ásott és belefeküdt, innen jött az ötlet. Télen nyílván nem jó, hiszem olyankor már nagyon hideg, olyankor elkél egy szigetelt ház.

De mivel télálló kutyát írtál, gondolom valami szánhúzó vagy pásztorkutya lehet, azok meg -30-ban se mennek be a házba.

2021. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Pásztorkutya.


Nem oldható meg, hogy bejöjjön, mert nem bírja sokáig, már volt bent de folyton ki akart menni, meg agresszív a macskákkal.

Egyébként ez is vályogház, nincs klíma...


Még nem volt nálunk melegben soha a kutya, mert idén ősszel fogadtuk be. 5 év körüli...

Nem tudom, hogy a melegebb időt hogy viseli majd.


Gondoltam, hogy veszek neki egy téglaépítésű kutyaházat, mert azt gondolom, hogy az télen bent tartja a meleget, nyáron pedig ha árnyékos helyre tesszük, akkor talán kifejezetten hűvös marad (?).


Nálunk egész nagy az udvar, de jelenleg csak 1-2 db fa van, majd akarok ültetni fákat, de több év mire megnőnek.

A ház biztosít csak árnyékot, sajnos.


Ezért gondoltam, hogy talán kéne venni valami földbe állítható árnyékolókat, nem tudom, hogy van e ilyen.

Meg olvastam, hogy a homokozó az jó lehet erre, csak ugye annak is kéne valami árnyék, hogy ne forrósodjon fel...

2021. jan. 7. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:

A mi skót juhászunk már fiatalon kinézett magának egy bokrot, alá ásott egy kisebb gödröt, ott hűsölt mindig, télen is jobban szeretett oda feküdni mint a házába. Amikor meghalt oda is temettük el.

Gyakran lelocsoltuk slaggal, ha nagy meleg volt, imádta. És volt egy ilyen gyerekeknek való mini medence, abban volt neki pancsoló víz, de nem gyakran használta, nem is szerette ha teljesen átázik a rengeteg szőre, elég volt neki a slagozás.

2021. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kaukázusink a pince legmélyén töltötte a forró napokat. A vizet nem szerette. Esetleg egy kis bundaigazítás?
2021. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ültess neki bokrokat. Egész nagyokat lehet venni és gyorsan is nőnek. Egy opció lehet még a kert tó, halakkal, vízi növényekkel. Inni is jobban szeretnek az "élő" vízből, mint a tálba engedett csapvízből. Meg lehet vinálni lépcsőzetesre, úgy bele tud feküdni. A miénk imádja és nagyon feldobja a kertet.
2021. jan. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!