Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad így kiskutyával játszan...

Szabad így kiskutyával játszani? (Kötélhúzás)

Figyelt kérdés
Nem volt még eddig tapasztalatom kiskutyával, csak egy idős kutyám volt (és még van is) akivel ugyebár nem nagyon lehet játszani már, viszont most hogy kiskutya (14 hetes) került a házhoz, vele már végre lehet játszani :D. Vettem is neki pár játékot, köztük egy ilyen kis csomós kötéljátékot. Nagyon szereti, tegnap játszottam fele kötélhúzósat. Viszont utánakerestem, és egy oldal azt írta hogy ezt nem ajánlott csinálni, mert tönkrevághatjuk vele a kutya fogazatát, illetve gerincét. Ezt nyilván nem szeretném, viszont akárhogy kerestem, összvissz egy oldalon találtam róla információt, hogy káros lenne. Tényleg lehet belőle probléma, vagy ez teljesen biztonságos, és folytathatjuk így a játékot?

2021. jan. 7. 18:33
1 2
 1/13 Akitakarsz ***** válasza:
12%

Mivel tejfoga van ezért abban szerintem nem tudsz maradandó kárt okozni.

Viszont a gerincesben lehet valami mivel most fejlődik a csontozata meg mindene. Szerintem egy ideig még csak labdázz vele.

De amúgy mennyire erősen húzod?

2021. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutya baja nem lesz csak rángatni, erősen húzni nem szabad. Amikor kicsi volt a miénkkel is játszottuk, bár leginkább tartottuk a játékot amíg ő rángatta :D
2021. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Akitakarsz ***** válasza:
63%

#2

Igen én is ezért kérdeztem hogy mennyire csinálják erősen

1 voltam

2021. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz semmi baja tőle, max csak erősödik a foga, meg a kutyus is. Én a cicámmal csináltam hasonlót, 2 hónapos korában, vagyis mikor megkaptam. Semmi baja nem lett tőle.
2021. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem szoktam erősen húzni, általában csak hagyom hadd húzza, és pont annyira húzom hogy egyhelyben marad a kötél, vagy pedig épp annyira húzom hogy lassan de elkezdjen felém jönni.
2021. jan. 7. 18:53
 6/13 Akitakarsz ***** válasza:
Akkor nem lesz semmi baja
2021. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
A legtöbb kutyánál nem okoz semmilyen gondot, de a határozottabb, nehezen kezelhető kutyákat ez a játék képes kicsit vadabbá és még nehezebben kezelhetővé tenni.
2021. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%
7: ez nem igaz, nem tesz egyetlen kutyát se vadabbá.... 🤦🏼‍♀️
2021. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Huzocskazzal nyugodtan. Attol erosodik.
2021. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. jan. 7. 19:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!