Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam, mozgass...

Hogyan szocializáljam, mozgassam a kutyát, míg növésben van és nem lehet direktbe futtatni?

Figyelt kérdés
Kutyaovi, suli úgy tudom, csak hétvégén van. Elég nagy és vehemens kölyök, nem nagyon engedik játszani az emberek a saját kutyájukkal, csak 2 állandó barátja van, de ritkán sikerül találkoznunk és szerintem ez kevés, többet és több kutyával kéne ismerkednie. Plusz mivel én nem futtathatom, a legjobb lenne, ha sokat tudna játszani(kergetőzni, birkózni) fajtársakkal.

2021. jan. 7. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan helyeket ahova sok kutyás jár, menj el vele kirándulni, parkokba, kutyafuttatókba. Hülyén hangzik de lesd ki merre járnak kutyák és direkt vidd arra. Elején én kölyök kutyám sem engedték oda, azóta megtalálta a nagy bandáját. Ha nem tudsz kutyásokra lelni ott van még a labdázás frissbezés stb
2021. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De aranyos lehet :) Nagy és vehemens kölyök :) Milyen fajta?
2021. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaovi akkor van a hetvegen, ha ragaszkodsz a csoportos foglalkozashoz ... egyeni foglalkozasra akkor mesz amikorra idopontot egyeztetsz. Mi pl. az uromi kutyasuliba jartunk ovizni egyeniben, mivel a kutyasuli mellett kutyamenhely is egyben, igy mindig hoztak ki a kutyamhoz jatszotarsakat a menhelyes kutyak kozul (fiatalt es oreget, hancurozosat es morcosat), hogy jol szocializalodjon a kutyusom.


Kutyanapkozibe is viheted a kiskutyat, ott is szakember felugyelete alatt van egesz nap, foglalkoznak is vele es ossze is engedik az arra alkalmas kutyakkal ... igaz ebben nem tul jo, hogy a gazdi nincs ott.


Merre laksz? Merre setaltatsz? ... vannak kedvelt kutyasetaltato helyek (nem futtatok), jarj ki kulonbozo idopontokban es figyeld meg, hogy melyik idoben vannak a szamotokra legidealisabb idegen kutyasok es jarj olyankor oda, altalaban mindenki azonos idoben setaltat.


Budapesten: Hajogyari sziget, Margitsziget, Romai part, Punkosdfurdo, Szunyog sziget, Taban, Vermezo, Gellert hegy, Varosliget, Harmashatarhegy ... minden olyan hely, ahol ugy tudod elengedni a kutyat, hogy nem szalad auto ala.


Hogy szocializaljad? Kutyaovi es csavarogjal vele sokat. Mutass meg neki mindent, baratkozzatok mindenkivel (de figyelj, hogy ne szerezzen rossz emlekeket a kiskutya). Idegen kutyakkal ovatosan.


Ha veletlenul osszefutunk, az en kutyammal nyugodtan kergetozhet es birkozhat majd a kutyad :)

2021. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, igyekszem.

Német dog.

2021. jan. 7. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jajjj... :) Nincs sok futtató felétek? Nekem rottim van, azt hittem kilenc éve milyen nehéz lesz majd hasonló korú kölykök közé vinni, de komolyan akkoriban mindig akadt egy vagon fiatal kutya akikkel rohangálhatott. Én vittem egy csomó parkba, futtatóba, direkt vittem kutyák közé. Ti is találni fogtok új haverokat, csak ahogy írták, lesni kell a kutyásokat, azt is milyen időtájt vannak többen, és vinni közéjük a kölyköt. Nem mindenki félti egy kajla német dogtól :)
2021. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a nagymeretu kiskutyaval, hogy a normalis meretu kutyak nem fogjak kolyokkent kezelni es ezert sok kellemetlen elmenyben lehet resze ... nem is most okoz ez problemat, hiszen a kiskutya most tanul, szinte mindent elfogad ami tortenik vele ... na de amikor felcseperedik es tudatara ebred (!?) akkor jon a baj. Minden ilyen gyerekkori gecozast vissza fog adni :)
2021. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is folyamatosan tanítom, nevelem, hogy óvatosabb legyen, ne ilyen hebrencsül rohanjon le másik kutyákat.

Egy felnőtt németjuhász neveli és egy vagány beagle a játszótestvére. Ők a két barátai.

2021. jan. 7. 22:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Aranyosak :))
2021. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2021. jan. 7. 22:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Kutyanapkozit csinalj itthon.


Szomszedokat nezd vegig,h van-e kutyajuk.


Futtato 16.00-19.00-ig tomve szoktak lenni.

2021. jan. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!