Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutya...

Szerintetek milyen kutya lenne nekem való?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és sosem volt még kutyusom. Pár napig vigyáztam már állatokra (macskára és papagájra), de kutyákkal mindig maximum a barátaimnál találkoztam.


Szeptembertől kezdve egyetemre fogok járni, illetve introvertált, itthon ülős típus vagyok, azonban ez nem jelenti azt, hogy a kutyának nem szentelnék figyelmet. Sőt, szeretek sétálni vagy játszani állatokkal, szóval így kezdőként azt mondom, hogy nem viselne meg egy energikusabb kutya. És ez a tanításukra is igaz; a macska és a kutya közül pont azért lett a kutya, mert szeretnék egy intelligens és tanítható társat.


Házban lakunk négyen, kisgyerekek nincsenek. Kertünk van, viszont a szüleim egyik feltétele pont azzal kapcsolatos: kint lehet a kertben a kutya, de ne tegye tönkre a növényeket. A másik feltételük az volt, hogy ne legyen borzalmasan szőrhullatós fajta.



2021. jan. 8. 01:43
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Amennyiben a szüleid nem foglalkoznának vele amíg te nem vagy otthon akkor energikus kutyát nem ajánlok, unalmában simán szétszedi a kerted. Mennyit lenne egyedül? Illetve csak fajta kutya jöhet szóba?
2021. jan. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Én mindig is Németjuhász/belgajuhász párti voltam

1. A németjuhászból van rövid szőri is a belga juhász pedig alapból rövidszörű

2. A legokosabb kutyák, könnyű őket tanítani és szinter mindenre

alkalmasak, nem véletlen hogy az összes drogkereső,emberkereső vagy rendőrségi kutya általában Németh vagy belga illetve a keverékük

3. Nincs akkor mozgásigénye mint egy Huskynak például ha éppen nem érsz rá foglalkozni 1-2 napig akkor a kertben is tökéletesen elvan

4. Az enyém csak akkor szokott ásni ha túl sok kaját kap és akkor azt elássa

5. Mivel juhász kutya, a területét természetesen nagyon védi az illetéktelen betolakodótól, az egyik legjobb házőrző (tudom mindenki másra esküszik)

6. Ha még így sem tetszett meg akkor tudom helyette ajánlani a Golden Retriver-t, ő egy igazi családi kutya, nagyon okos és játékos = betörővel is leáll játszani.jól tanítható (vakvezetés, emberkeresés)

Remélem segítettem

2021. jan. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Pontosan milyen/mennyi foglalkozás lenne? Suliba mennétek? Sportolnál vele?


A kotorékebek és egyéb vadászkutyák a kert miatt alapból kiesnek.

2021. jan. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Goldenjeink vannak, jó nagy a porta. Külön udvaruk van, az is jó nagy. Az udvaruk egy aknamező.
2021. jan. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Belga juhász mint kertben ellévő kutya ha nincs időd rá, főleg kezdőnek, hát vicc... :D


Kérdező, kollégiumban leszel, vagy hogy s mint fogsz egyetemre járni? Mert hét napból ötön a családra hagyni a kutyát nem lehet, én akkor azt javaslom, hétvégente járj el egy menhelyre sétáltatni és tanítgatni a kutyusokat. Egy energikusabb fajta hétköznap kettészedi a lakást, a kertet és a családod idegeit is, ha nem kapja meg a megfelelő foglalkozást, az pedig téveszme, hogy ez csak a séta.

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy a fajtakutyák ára itthon 150 ezertől kezdődik, van, ami bőven efölött mozog, pl a fent említett (kezdőknek egyáltalán nem való) belga juhász (aminek mellesleg négy különböző típusa van, ebből csak az egyik rövidszőrű...).

2021. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy az utolsó mondja, pont úgy van.


Egyébkènt én a helyedben egy felnőtt, nyugis kutyát hoznék ki menhelyről. 1: kertet nem fogja szétcsapni, ha olyan habitusút választasz, mert már nem baba 2: első kutyának tökéletes 3: megmentesz egy életet, tehát még jót is teszel :)

2021. jan. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Amig nem kezded el az egyetemet, addig ne legyen kutyad, ez tapasztalat! Szinte mindegy, milyen szakra mesz, az elso ev eleg nehez, hirtelen valtas, sok-sok ora, vizsga. Ket vizsgara tanultam kb annyit, mint az erettsegire osszesen, es volt vagy 12 vizsgam/ vizsgaidoszak az elso evben.

En is bevallaltam egy kutyust az egyetem elso honapjaban, ugy ereztem, hogy menni fog. Hat, vert hugyoztam (mar bocsi a kifejezesert) azert, hogy a mindent meg tudjak oldani megfeleloen...persze a kutyust nem hanyagoltam el, o az elso meg mindig, de kegyetlen volt. Imadom, szeretem, nagyon okos es jol nevelt lett, de nem igy csinalnam mostmar, varnek 1 evet, az tuti.

Gondold at!

2021. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyetem idején nem mennék kollégiumba, hanem itthonról ingáznék. A testvérem már egyetemista, és látva, hogy neki mennyire össze-vissza van az órarendje, nehéz lenne megmondani, mennyit lenne egyedül a kutyus. Mikor még mindketten bejártunk az iskolába, körülbelül pont ellentétesen jártunk és vagy én, vagy ő itthon volt. Szülők viszont csak estére érnek haza.


Nem kötelező fajtatiszta kutya, örökbe fogadni is szívesen örökbe fogadok, ha beleszeretek valamelyik kutyusba:)


Illetve ha lenne, mindent megtennék, hogy napi másfél-két órát minimum rászánjak a mentális és fizikai lefárasztására. A közelben több erdő és puszta is van, szóval ott tudnék vele játszani/futtatni vagy akár tanítani is, illetve még kutyapark is található a közelben, ami szocializálódásra jól jön. És most gyorsan megnéztem, több kutyaiskola is van a közelben, szóval oda is el tudnám vinni. Motivációm van bőven, hogy foglalkozzak vele, mert 19 évembe telt, mire rávettem a szüleimet, csak a jövőbe sajnos nem látok, hogy pontosan egyetem mellett gyakorlatban mennyi időm lenne rá.

2021. jan. 8. 15:38
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Szuper, hogy ilyen motivált vagy, ez az első lépés a felelős gazdivá válás útján! Én azt javaslom, tűzd ki magad elé, hogy az egyetem első féléve/vizsgaidőszaka után jöhet a kutyus, ha úgy látod, hogy tényleg van időd rá, addig ismerkedj a fajtákkal, facebookon remek csoportok vannak, ahol tudsz kérdezni az adott fajtáról, neveléséről, jellegzetességeiről, esetleg járj el menhelyre önkénteskedni, hogy beleláss egy kicsit a kutyák viselkedésébe, testbeszédébe, esetleg kérdezd meg a sulikat, hogy van e lehetőség kutya nélkül kilátogatni.

Most így hirtelenjében semmiképpen sem hoznék kutyát a helyedben, mert az egyetem tényleg tud meglepetéseket okozni.

2021. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem menhelyről hozz első kutyának. Ha nem bánod hogy öreg akkor széppé teheted az utolsó éveit illetve neked is lesz egy pár szép éved vele. Nyugodt kutyák és el vannak egyedül is, de nem muszáj öreget választani ott már tudják neked mondani hogy melyik milyen habitusú kutya, ha nyugodtabbat szeretnél olyat mutatnak
2021. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!