Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ettől a kutyámnak baja?

Csicsky kérdése:

Lehet ettől a kutyámnak baja?

Figyelt kérdés

A kutyusom (5 éves máltai kutya - szuka) véleténül belakott egy ilyesféle „édes kalácsból“:

[link]

[link]

Elég sokat megevett belőle. Lehet ettől valami komolyabb baja? Mert ez többek között cukrot is tartalmaz, ill. valamivel édesítik. Ez nem házi készítésű volt, hanem üzletben vásárolt.



2021. jan. 8. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a kalacs konkret osszetevoit, ha van benne xilit (nyirfacukor), akkor orvos. A sima cukorral meg megbirkozik a szervezete,liszt,eleszto sem halalos.
2021. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Talan a mazsola okozhat meg gondot, de szerintem is a nyirfacukor lenne a nagyobb baj. Sajnos sokszor nem irjak ra, hogy van benne. Nagyon kell figyelni az ilyenekre. Remeljuk nem lesz baj ... de ha barmi jelet adna a kutya, hogy nincs jol, szerintem azonnal vidd orvoshoz.
2021. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam az osszetevoket, nincs benne semmi extra a kutyara nezve ... szerintem nem kell aggodni, de tanulj a dologbol ... lehetett volna baj is.
2021. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem a belinkelt oldalon lévőt ette meg, azt csak illusztrációnak szántam, hogy valami ilyesmiről van szó (mazsola nem volt benne). Az összetevőit nem tudom, és persze azt sem, hogy volt-e benne nyírfacukor. Közbe voltam az állatorvosnál, adott valami rágótablettát (Dia dog and cat), hogy ezt adjam be neki :

[link]

2021. jan. 8. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!