Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutyusomat...

Basztet852 kérdése:

Hogy tudom a kutyusomat rászoktatni a jó tápra?

Figyelt kérdés
A kutyusomat évekig etettem Chappivel. A Fressnapf-ban mondták, hogy az vacak, térjünk át rendes tápra, Premieret ajánlottak neki, de az átszoktatás nehéz és nem fogadja el a jó tápot.

2021. jan. 8. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Kivárod, amíg elfogadja. Ha van előtte ennivaló, még egy kutya sem halt éhen.
2021. jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Az a baj hogy ezek az olcsó, vacak tápok teli vannak ízfokozóval, amire rászokik a kutya. Olyan neki mint egy drog, amiről nagyon nehéz lejönni. Én keverném a régivel az újat, viszonylag sokáig, hogy szokja. Legyen neki kicsit más, de azért érezze a megszokott "drogját" is a kajájában. Majd egyre kevesebbet tennék bele a régiből, amíg már csak az új marad. Finoman csökkentve talán nem tűnik fel neki.
2021. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

Ha meg így sem megy, akkor a radikális megoldáshoz folyamodnék, amit a szakemberek szoktak ajánlani.

Leraknám a kaját, és adnék neki 10 percet hogy megegye. 10 perc múlva elvenném a tálját, ha van benne, ha nincs. Egy idő után rájön hogy ha nem akar éhezni, akkor enni kell mikor lehetősége van rá.

2021. jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha nagyon nem akarja megenni tarts koplaló napot majd azután add oda neki az újat, éhes lesz szóval enni fog
2021. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

A Chappy a legalja táp. Persze, hogy ette, mert tele van ízfokozóval és adalékokkal! És persze, hogy nem eszik most olyan tápot, amelyik nem tartalmaz ilyeneket! Mintha a gyerekedet csak mekis étellel tömnéd, majd utána elvárnád, hogy egy meg az egészséges ételeket is.


Mondjuk nem is értem minek neked kutya, ha az ételén spóroltál. Ha moslékkal etetted.

2021. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Azert beszeltek csak ra a Premiere-re, mert a Fressnapf sajat markas termeke ... ezzel nem azt mondom, hogy rossz ... de egyaltalan nem biztos, hogy jo (csak azert mert azt javasoltak).


Szerintem probalgass tobb fajtat es bizd a valasztast a kutyara, vegul is o fogyasztja.

2021. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Premiere nem a csucs, nyilvan, de ezerszer jobb, mint amit eddig evett a kutya, ugyhogy elso lepesnek nem rossz.A kerdezo mar megvette, szoval igy mindegy, de majd kesobb valt jobb tapra,ha ugy van.

Mar leirtak mit kell amugy tenni, es ez egy eleg jol bevalt modszer. Tovabba akarhogy konyorog, nez a kutya, nincs nasi, nincs masik tap, nincs semmi. Az van, amit ele raksz es kesz.

2021. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha éhes lesz azt eszi amit kap.
2021. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%

En nem kinzom a kutyat ... ha nem eszi meg annak oka van ... nem eroltetem, kidobom es adok masikat ... lenyeg, hogy egyen a kutya rendesen.


Etellel sosem nevelem a kutyat, az letszukseglet!

2021. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Aztan 9-es majd ne csodalkozz, ha a kutyad egy ido utan 2 falatot lesz hajlando enni az adott kajabol, mert igy szoktatod ra a valogatasra. Hulyet is kapnek, ha megvennem draga penzert a nagy kiszerelesu tapot, aztan dobhatnam ki, mert nem eszi meg.Az meg ugye a masik, hogy nem erdemes surun tapot valtani, vagy ossze-vissza vegyesen etetni, mert nem tesz jot a gyomranak a mindenfele kaja.
2021. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!