Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azért viselkednek így utcán...

Azért viselkednek így utcán más kutyákkal, mert nem én vagyok a falkavezér? L

Figyelt kérdés

Két kutya, és én, a szenvedő alany. Egyikük játékos, másik még szocializálandó, de már fejlődött. Azonban nálam, a játékos és nem játékos is, úgy csinálnak, hogy neki akarnak menni a másiknak. Ugatnak, húznak, egyikük akár két lábra áll is. Azonban a játékost kötve hiszem, hogy közel érve nem játszani akarna a kutyával, inkább csak csatlakozik az másikhoz. Lány vagyok, kissé nehéz velük, amikor a nem túl hatalmas fizikai erőmet kell bevetnem, hogy rövid pórázon tartsam őket, míg elhaladunk. Bezzeg az édesapámmal ilyen nincs. Megmondtam apukámnak, ma ő viszi őket délután sétálni, nem érdekel hogyan, mikor, csak viszi őket. Kiborultam. Nála ilyet nem csinálnak, pedig háromszor annyi kutyával találkoztak, 20 méteren belül, amennyivel mi szoktunk. Egyszer volt kirohanás, de akkor a kutya jött túl közel, egyébként semmi nem történt, nem mentek neki senkinek. Nálam bezzeg 20 méteres körzetben, közel s távol akit meglátnak, elkezdik.


Miért? Miért?! Ugyanazt csinálom, amit apukám. Sőt mi több, én foglalkozok velük legtöbbet, mivel ő dolgozik. Ő csak kvázi simizni jön haza őket, és néhány hetente egyszer jön velem sétáltatni. Szóval nem értem, miért van ez.


2021. jan. 10. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Lehet téged gyengének látnak és ideges is vagy, nem tudod kezelni a helyzetet ezért úgy érzik meg kell védeniük, ezért viselkednek így. Megértem a problémád, az én kutyám is ilyen, bár már sokat fejlődtünk. A legfontosabb, hogy ne figyelgesd a kutyáid, ne légy ideges, ne izgasd fel magad, ha másik kutya megy felétek, már ezzel változást fogsz elérni. Apukád gondolom már azért is nyugodtabb, mert könyebben megtartja őket. Ha elkezdenének rosszalkodni erősen rántsd meg a pórázt és szólj rájuk, hogy "nem" vagy valami tiltószó amit ismernek. Érdemes lenne eleinte egyenként sétáltatni őket. Ha gondolod írhatsz privátban is, segítek amiben tudok.
2021. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Gyurj erore. Emelgess kartonnyi asvanyvizeket.

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichogia c konyvet,amiben a sorrendisegi szabalyok vannak leirva. Ez alapjan oktatnak a kutyasulik.

Ha te is eteted oket,akkor te vagy a falkavezer.

A kutyaid lemozgstod? Futnak eleget? Mozgashianyra is utal a viselkedesuk.

2021. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem pedig a saját példámon túl mástól is hallom, hogy ez van: a nő foglalkozik a kutyával (eteti,tanítja stb.), a férfi meg este hazavágódik egy perces dögönyözés a kutyával és a kutya fél szavára jobban hallgat, mint a valódibb gazdáéra. Én nem tudom kisugárzás, orgánum, félelem/tartás? Ilyesmi dolgokra gondolok.
2021. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!