Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nevelhetetlen?...

A kutyám nevelhetetlen? Semmilyen korrekció nem hat rá?

Figyelt kérdés

Szóval a kutyámat egyszerűen semmiről nem sikerül letiltanom,több probléma is van.

Például a kapu szabályt akarom neki megtanítani, nem engedem hogy előrerohanjon, mégis amikor van rá alkalma kifut. Próbáltam már hogyha elémmegy körbefordulok vele, így mögém kerül, de ebből azt tanulta meg, hogy akkor nyílik ki a kapu hogyha megfordul, szóval tesz egy kört majd kirohan ugyanúgy. Azt is próbáltam hogyha ki akar menni eléállok és visszaültetem, de amint nem állok ott megint csak kiront. Néztem videókat, retriever pórázzal belerántasz ha elédmegy, a videóba a kutya megtorpan a korrekcióra, ez nem, meg sem hatja pedig nem vagyok rossz erőben.


Másik a pórázhúzás. Jutalmazni nem is tudnám, nincs is olyan hogy nem feszül a póráz, de amit ő akar amúgy is jobban érdekli mint a jutalomfalat. Már mindent próbáltam itt is, irányváltásnál megint előretör, megfordulunk húz a másik irányba és így tovább, nem érti. 2 hónapja ez megy, mindig megfordulok vele de semmi, egyszerűen mintha nem lenne okos és nem jutna el az agyáig, nem tudja összekötni mi miért történik. Fojtót/retriever pórázt itt is próbáltam, de nem érdekli, van amikor teljes erőből beleránt saját magának, kilő mint egy rakéta ha meglát pl egy macskát, én esküszöm fel nem fogom hogy ez hogy nem kellemetlen neki, pedig valószínű sokszor olyan erő hat rá mint amit én kifejtek, szóval még ha túl gyengén is adonám a korrekciókat, erre hogy 600km/h val beleugrik a szorulós láncba, csak kéne valamit reagálnia.


Na így azért a végére elmondanám, hogy volt már dolgom kutyákkal, de a tiltást elsőre másodjára valamilyen módszerrel csak megértették és tiszteletben tartották.

Mi lehet ezzel a kutyával? Idegi baja lehet? Egyszerűen mintha nem lenne normális, semmilyen kapcsolatra vagy együttműködésre nem hajlandó az emberrel. Egyébként menhelyről van, szóval valszeg eddigi gazdái nem nevelték sehogyan se, ez még oké, de mintha mentális problémák is lennének a háttérben. Szóval mit mondtok ezek alapján? Mit tegyek? Kicsit tarthatatlannak érzem ezt az állapotot, illetve úgy érzem teljesen kiszámíthatatlan mivel nincs felette kontrollom. Nem szeretném ha valakinek nekimenne ha úgy tartja jónak. Már akkor is tele volt sebekkel amikor hozzámkerült, talán nem újkeletű neki a harc sem.



2021. jan. 10. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Nincs kifuttstva!!

Visszafordulasnal,amikor a visszafordulas tart ,akkor laza a poraz par masodpercre. Na akkor kell megducserni.


Biztos,h van 1-2 masodperc,amikor laza a poraz. Nem? Legy figyelmes es gyorsan dicserd meg ABBAN A PILLANATBAN.

2021. jan. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
Milyen gyakran mozgatod le a kutyád?
2021. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%
Vannak olyan kutyák, akik kevésbé együttműködők, de azért egy durván következetes negatív visszajelzésnek működnie kell. Keress másik nevelési módszert, ha a divatos irányzatok nem hatnak.
2021. jan. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

Mi emberek túlbonyolítjuk a kutya tanítását, pedig ha leegyszerűsíted amit akarsz az ő szintjükre, akkor baromi egyszerű.


A kapuszabályhoz konkrétan jutifalat sem kell, se pedig büntetés.


Fogod a kutyát pórázon és elindultok a kapu felé.Majd amikor odaértek szépen megállsz, és vársz arra, hogy megnyugodjon és leüljön. Én itt soha nem használom a ül parancsot, van hozzá türelmem hogy kivárjam, amig leteszik a popsit, de ha neked így könnyebb, akkor ültesd le.


Tedd a kezed a kilincsre. Fel fog pattanni, és te rögtön leveszed a kezed a kilicnsről,tehát vissza az alapállásba, üljön csak le.


Odaáig kell eljutnia fejben, hogyha lassan (nagyon fontos, hogy eleinte lassan) nyitod a kaput, és ő felpattan, akkor sajnos az ajtó visszacsukódik.


Tehát ha ülök és szépen várok, akkor az a rohadt ajtó ki fog egyszer nyílni, de ha türelmetlenkedek, és minden mozdulatra felpattanok, akkor bizony az ajtó is csukva marad.


Még a legagyasabb kutya is maxmimum 20 perc alatt megérti, ha jól mutatják meg neki a dolgot.


Retriver póráz meg inkább hozzáértő kezekbe való, mert lehet vele sérülést okozni.

2021. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Fsms ***** válasza:

Sajnos benned van a hiba. A kutya kihasználja ezt. Nekem nemet boxerem van, nagyon hasonló volt a helyzet. A hajógyári szigeten fogadtam egy magán trainert, ő segített azóta ok.

Persze először az alapvetést fontos elfogadnod, utánna , menni fog.

2021. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

En is sokat szenvedtem mert huzott a kutyam, vegul egy koztes verziot talaltam ami speciel remekul mukodik. Mar par hete. Nem kenyszeritem a labam melle. Mehet elol, de tilos huznia. Ha befeszul a poraz akkor megallok ilyenkor vissza lep, hogy lazuljon. Megy a dicseret. Tudja mi az a labhoz,de tartosan kenyelmetlen neki, latszik rajta.

Ettol fuggetlenul ha faradt akkor lab mellett jon.


Nekem a fordulgatos modszer nem valt be. 2-3 hete retriever porazon van. Most mar egy felfojto is eleg a szep setahoz. Neha neha meg huz, de sokkal konnyebb kontrolalni.


Nekem ez hozta meg a leggyorsabban a vart eredmenyt.



Kapu szabaly.

En nalam ajto szabaly, mert lakasban lakunk :D


Porazra raktam. Juti falat nalam. Leultettem az ajtotol egy meterre. Kezdetben megindult arra is hogy a kilincset fogtam. Ilyenkor egy hatarozott rantas, hogy nem.

Ez igy ment addig mig nyitva volt az ajto a kutya meg megnem mozdult. Vegul mar poraz nelkul gyakoroltuk. Igy sose megy ki. Munkahelyemre is viszem sokszor. Fontos volt hogy ne szaladjon ki az ajton, mert az utcan vegzi hamar.


Sok dicseret gyakorlas.


Nagyon kesze kuszan csinalod a dolgokat.


Kutyasuli jo lehet a tisztan latas vegett.


Sok mindenben mukodik a kutyam, de sok mindent kell meg tanulnunk, szoval egy engedelmessegi tanfolyamra mi elmegyunk.

2021. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!