Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire okos fajta a skót...

Mennyire okos fajta a skót juhász?

Figyelt kérdés
Hétvégén hallottam a vonaton, hogy valaki nagyon dicsekedett a kutyájával, hogy olvasta hogy a border collie a legokosabb fajta a ranglistákon. Hogy keressek rá ilyen listákra? Azért kérdezem mert én skót juhászt szeretnék és az nagyon hasonlít a borderre, és úgy tudom ők is nagyon okosak. Csak azt nem hogy mennyire másokhoz képest.
2021. jan. 11. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Egységesen nem jelenthető ki, hogy okos fajta. Mint ahogy embereknél, náluk is van aki nagyon penge, és lealázza Vágó Istvánt is, alkalmazott fizikából, de van olyan is, aki hát nem a legélesebb kés a fiókban, de a kiskanalak közt is keresni kell.


Okos, az mit jelent? Jól képzett? Sok vezényszót ismer? Vagy ügyes problémamegoldó?

2021. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem butak. Nekik jutfalat kell a setanal felnott korukban is,amikor a gazdaval setal es a masik gazda nem akarja,h haverkodjon a kutyammal. A kutyamnak eleg egy kezjel es csinalja a tovabbmenest. (Orzovedo)
2021. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
A skótokkal már jó ideje nem dolgoznak komolyan. Már csak küllemre szelektálják őket, ami sajnos magával hozza, hogy elveszítik azokat a tulajdonságaikat, amik révén "okosnak", eredményesnek lehet nevezni őket. Csökken a megfelelni akarás, az ösztön, a munka iránti vágy, romlik az idegrendszer, stb.
2021. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Minden munkakutya aki kepes az onallo feladatok elvegzesere, mindegyik nagyon okos. Az, hogy melyik kutyabol mennyit lehet elohozni, az neveles kerdese.


Skotjuhasz hiresen okos kutya, errol szolt a Lessie kalandjai es a Lessie hazater cimu klasszikus filmek (sorozat is volt belole) ... szoval igen, okos kutya a skotjuhasz.

2021. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Àltalàban okos kutya nagyon. Persze, vannak eltérések pèldànyonkènt.
2022. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!