Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyáknak hideg ellen?

Kistestű kutyáknak hideg ellen?

Figyelt kérdés
Van két kisebb testű kutyám (8 kilósak) és az lenne a problémám, hogy féltem őket a napközbeni kintlétük során, mikor hideg az idő. Van ugyan nekik szigetelt kutyaházuk, meg éjszakára beengedjük őket aludni, de nem szeretném, hogy tüdőgyulladást, vagy bármi betegséget elkapjanak, amikor napközben sem megy 0 fok fölé a hőmérséklet. Arra gondoltam, hogy az óljukba vennék valami infralámpát, ami adná nekik a meleget, így ha fáznak be tudnak húzodni a melegre. Ez járható út lenne?

2021. jan. 11. 08:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Engedd be őket nap közben is. Illetve kutyakabát.
2021. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Munkában vagyunk, nem tudnak bemenni, a kutyakabátot meg leszedik egymásról. Alapvetően kinti kutyák, bent nem tudnának egész nap lenni.
2021. jan. 11. 09:11
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Járható út, de nem tudom mit csinálsz amikor a sufnituning megoldásod miatt kigyullad a kutyaház. Sokkal egyszerűbb és gazdaságosabb kialakítani akár az előszobában/garázsban/stb. egy kis helyet, ahol lefekhetnek hideg időben. Persze a "legegyszerűbb" az, ha megneveled a kutyáid és akkor be tudod engedni őket a lakásodba akármi történik. Vagy legalább annyira, hogy ne szedjék le egymásról a kabátot/pulóvert. Csak hát ahhoz foglalkozni is kéne a dologgal...

Amúgy jogos a félelmed, a kistestű kutyák viszonylag gyorsan kihűlnek a nagyobb hidegekben.

2021. jan. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 kicsibarany ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz rájuk figyelni, akkor ne tegyél rájuk kabátot, főleg egész napra, mert ha átázik, akkor csak mégjobban fázni fognak benne.
2021. jan. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik, köszönöm a jóindulatú feltételezéseidet! A kutyáim meg vannak nevelve, nem azért nincsenek bent mert randalíroznának, hanem mert igénylik a kintlétet, nem zárhatom be őket egész napra, a műanyag ajtóba meg nem fogok bejárót csinálni. Imádnak a kertben kergetőzni, rohangálni, hétvégeken sem lehet őket bent tartani a hideg ellenére sem. Garázs nincs, így ott sem tudok nekik kialakítani kutyabejáratot.

Nyilván, ha vigyázban ülnének egész nap, akkor nem szednék le a kabátot egymásról, de játékosak, verekdnek, kergetőznek, így az nem megoldás, főleg ha átázik.

2021. jan. 11. 09:53
 6/18 anonim ***** válasza:

Esetleg ilyesmi faház nem fér el a kertben?

[link]

2021. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az első telük a kutyáknak nálad?

A kutyaház fűtéssel az a gond, lényegesen melegebbet csinál, mint amire a kutyának szüksége van.Így kimelegszik és inkább kimegy.Általában szalmával szokták bélelni a kutyaházat és abban a kutya a neki megfelelő hőmérsékleten tartja magát. Még segítség télire a zsírdúsabb étel.

2021. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Kistestu kutyat nem tartunk kint! Miert nem lehetnek napkozben bent? Legyen egy kutyaajtotok, es akkor szabadon tudnak ki-be maszkalni.
2021. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hetes! Gyakorlatilag a második telük, mert 2020 januárjában születtek. Jelenleg úgy van megoldva az óljuk, hogy 5 centis szigetelés van nekik, belülről OSB-vel van lefedve, kívülről pedig deszkával. A talaj pedig rongyból, és szénából áll. A tetejében is van szigetelés, valamint van 4 lába is, mert úgy olvastam nem jó ha teljesen a földön van. Akkor elméletileg ennek elégnek kellene lennie? Használni használják, mert lehet látni, hogy mindig ki van egy kis széna hordva.


Nyolcas!

Feljebb leírtam hogy miért nem lehetnek bent.

2021. jan. 11. 11:09
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

De miért vannak kistestű kutyáid, ha nem akarod őket az igényeiknek megfelelően tartani?


Tudom, örök kérdés, hogy miért nem lehet felelősen állatot tartani... És általában a válasz mindig ugyan az.

2021. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!