Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan adja be neki a gyógyszert?

Hogyan adja be neki a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Ma lett ivartalanítva a szuka kutyánk, és vannak kisebb/nagyobb fájdalmai hason alvás közben, ő ledig csak így hajlandó lenni.

A doki tanácsolta hogy adjunk neki majd egy fele aspirint, viszont nem veszi be. Ha beadjuk a szájába kiköpi. Vízben feloldva lenne hatása, vagy inkább ne?

Az orvost hívtam de nem vette fel :/


2021. jan. 11. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Májkrémbe rakd bele, ha az sem megy, akkor egy kis falat kenyeret kenj be májkrémmel, majd úgy. Ha pedig azt is kiköpi, akkor rakd bele a szájába és nyomd össze a száját, amíg nem nyel egyet. Így mindenképp lenyeli. Vízbe semmiképp se áztasd, mert keserű és úgysem fogja meginni.
2021. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Nekem a kutyusom sajt függő, így abba szoktam belerakni a gyógyszereket, ha kap. Vagy valami felvágottba belegöngyölöm:D
2021. jan. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó lenne ez az evős dolog, és úgy is szoktuk. Viszont most egyáltalán nincs étvágya pedig a kedvencét is ajánlgattuk neki.
2021. jan. 11. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Sonkába tekerd
2021. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Akkor törjétek össze az aspirint és oldjátok fel a vizes táljába. Nekünk ez is be szokott válni, viszont előtte elvesszük a vizét, hogy biztos megigya amikor lerakjuk elé:)
2021. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amikor beteg volt a kutyánk, akkor mi kutyakonzerv darabba nyomtuk bele a gyógyszert. Egyből elnyelte, észre sem vette. Viszont nálad ez nem megoldás. Ha más nincs, akkor sajnos bele kell tenni a szájába, és lenyeletni vele valahogy így:

[link]

2021. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Sikerült, vettünk májkrémet azt régen kapott pedig nagyon szereti és abba beleraktuk. Megette :)))

2021. jan. 11. 16:33
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk ha nem eszik egyáltalán, akkor én simán lenyomom a kis torkán és lenyeli. A gyógyszer fontos.


De örülök, hogy megolddódott, jobbulást neki :)

2021. jan. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kajába nem eszi meg akkor törjétek össze, vízzel elkeverni, injekciós tűbe felszívni és a szájába spriccelni.
2021. jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Na grat, mondjuk kutyával könnyebb megetetni az ilyet mint egy macskával :)
2021. jan. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!