Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fekete mopszli nagyon ritka?

A fekete mopszli nagyon ritka?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy ilyen fajtát, gyönyörűek és különlegesek, nagyon jó tenyésztőtől vennem, ha már fajtatiszta kutyát szeretnék.

Igen, tudom, hogy tele vannak a menhelyek, két kutyust és egy cicát mentettem ki onnan, plusz egy utcáról fogadott cicám is van. A kutyusok közül sajnos már csak egy van, Ő is már 14 éves. :/ szóval "inkább ments egyet" kommenteket nem kérek mert tényleg szívem vágya egy ilyen kutyus.

Szóval akinek van ilyen kutyus a honnan vette? Nem betegeskedik? Mennyit sétál vele? Nálunk nagy udvar van, de sétálni is járnék vele, bár a mopszli nem nagy mozgás igényű :D


2021. jan. 11. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
2021. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2021. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2021. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2021. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, akinek van, és ők nem kőgazdagok, teljesen átlag anyagi helyzetűek, szóval szerintem nem lehet olyan megfizethetetlenül ritka a fekete mopsz.
2021. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ezt a 4 kennelt ajánlom:)
2021. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem kb. Ennyivel ki lehet elégíteni a mozgás igényét:

- reggel kb. 20 perc

- délután max. 60 perc kutyafuttatós, sétálós, játszós elfoglaltság

- este kb. 15 perc

Nincs mopszom, ezeket csak tippként írtam :)

2021. jan. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy tudom, hogy a hivatalos neve magyarul mopsz és nem mopszli, bár lehet hogy régebben így hívták (például Petőfi is mopszilként emlegeti) Őket, vagy így is elfogadott... Mindenesetre a standard meghatározónál is mopszként nevezik...


Sokan azt gondolják, hogy a nyomott orra miatt beteges fajta...

Ez nem teljesen alaptalan, de legtöbbször csak szuszognak, horkolnak. Van egy rémhír, miszerint bármikor megfulladhatnak álmukban, biztos hogy előfordult már ilyen is, de nagyon ritka.

A légzésükkel pedig nem is annyira a nyomott koponya miatt van baj, a mopszok esetében, hanem kicsi a légzőnyílás sokszor, illetve relatíve sok egyednek lágy a szájpadlása...

De a brachicephal légúti szindróma nem szokott gyakran fennállni náluk, egyes tünetek szinte mindig jelentkeznek, de ritka a teljes tünetegyüttes vagyis a szindróma.

Túl szűk orrnyílás ha fennáll mint probléma, akkor az műthető. Rutin műtét és átlagosan 60%-ban javítja a légzési képességet, de nincs minden egyednél erre szükség.

Túl hosszú, megnyúlt a hangszalagokig vagy akár a légcsőig is elérő lágy szájpadlás, ez a probléma már egy fokkal ritkábban fordul elő, ez valóban fulladáshoz vezethet, de ezt is meg lehet műteni...

Légcsőszűkület

abnormálisan kis átmérőjű légcső, szerintem ez relatíve ritka a mopszoknál, ha mégis fennáll, ezt nem tudom hogy lehet e valahogy kezelni...


Lényeg a lényeg, vannak olyan, ugyanúgy nyomott orrú mopszok, melyekre a brachicephal légúti szindróma, tünetegyüttes közül semmi sem jellemző... Ha ilyen kutyát választasz, az ugyanúgy kicsit röfögni fog, meg ilyesmi, de semmi baja nincs.

Nem kap nehezebben levegőt, mint bármelyik másik kutya, vagy csak nagyon minimális szinten, az meg nem zavarja hiszen így született...

Tehát egy jobb tenyésztőtől, a mopsz egy kifejezetten egészséges kutya, a szemproblémáira érdemesebb odafigyelni...

Ha félévente látja orvos, jó táppal eteted, és rendszeresen mozgatod, szereted, akkor 16 évet is elélhet...

2021. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Mopsz gazdi, akit ismerünk a parkból 150 ezerért vette, törzskönyvvel. 3 éves, nem volt még beteg. A bézs gyakoribb, de a fekete sem ritka.
2021. jan. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!