Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lehetséges lenne a szervátü...

Ha lehetséges lenne a szervátültetés kutya és ember között, akkor te adományoznál nélkülönözhető szervet a kutyádnak?

Figyelt kérdés

Az olyan válaszok kíméljenek, hogy a yorkiba túl nagy lenne a léped, nyilván amúgy is lehetetlen, de vegyük úgy, hogy méret, kor, faj stb. semmi sem akadály, de más donor nem jó a kutyádnak.

Mit választasz, fiatal a kutyus, semmi baj nincs vele.


2021. jan. 11. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Az állat én meg ember vagyok. Nem egyenlő a kettő.
2021. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Én igen.
2021. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha ez lehetővé válik, onnantól az orvosok etikai kódexe tiltani fogja, hogy ember adjon állatnak szervet, csak fordítva lesz lehetséges.
2021. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Persze, hogy nem, inkább nem tartanák kutyát, nehogy túlságosan kötődjek hozzá. Ha kötődnék hozzá sem adnák neki mondjuk.
2021. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Csak azért nem, mert a gyerekemnek "tartogatom" :)


A félig viccet félretéve...bár szívem szerint igen, de lássuk be: egy kutya jó esetben 10-15 évig él. Így logikusan aránytalan áldozat lenne.

2021. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

Nem. Már csak azért sem, mert ő kutya én meg ember vagyok.

Nagy tévedés van mostanában a fejekben, hogy emberi tulajdonságokkal akarják egyesek felruházni a kutyájukat/macskájukat/aranyhörcsögüket és emberi viselkedési sémákba akarják belekényszeríteni az állatot. (ágyban altatják, asztalhoz ültetik és tányérból etetik)

2021. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Én azt nem értem, hogy ilyen kérdéseknél miért kell bizonyos válaszokat lepontozni? Nincs jó és rossz válasz, véleményt kértek. Ráadásul nem gondolom, hogy a kérdező pontozgatja le az embereket, hanem a válaszolók...
2021. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

3-as ez sosem fog lehetővé válni. Számtalan probléma miatt, de legfőképp azért, mert előbb növesztünk majd egészséges emberi szerveket és szöveteket állatokban. (Fülkagylót már szinte sikerült is.)


De mint írtam, nem erre irányul a kérdés!

2021. jan. 11. 17:42
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem, mert a kutya amúgyis hamarabb meghal, mint te. Ahogy az sem túl etikus, hogy az unoka szervet adjon a 80 éves nagymamának, úgy ez sem lenne túl logikus lépés.
2021. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Lényegében ugyanazt írtuk többen, mégis engem csúnyán lepontoztak, de nem érdekes, ha valakit felidegesít a hozzászólásom az neki rosszabbul eshet mint nekem a lepontozás.
2021. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!