Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy közép-ázsiai keverék...

Kálvin Tamás kérdése:

Egy közép-ázsiai keverék kutyát ki lehet ivartalanítani oltás és kiskönyv nélkül?

Figyelt kérdés
Kb 3-4 éves szuka kutyárol van szó. Be fogadtam,de nincs oltása,se kiskönyve és most fog jönni a párzási időszak és meg akarom előzni azt, hogy kölykei legyenek.És elsősorban az ivartalanítást akarom elvégeztettni rajta és majd csak utána később az oltásokat ez így megoldható?

2021. jan. 11. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Kiskonyv mindenkeppen kötelező, veszettseg elleni oltás szinten. Kiskonyvet kaphatsz ingyen is (valamelyik orvos ker erte par szaz forintot, ez nem egyseges), veszettseg elleni megvan 10.000-ből szerintem, de itt is lehetnek elteresek (nyugat, kelet, varos, falu, allatorvos valogatja).
2021. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi a lehetősége, hogy ebbe belemenjen orvos. Veszettségi oltás, chip és utána a műtét.
2021. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
El kell kezdeni az oltásokat, ehhez kapsz kiskönyvet is, és ezután a műtét. Az ivartalanítást is fel kell jegyezni a kiskönyvbe, tehát az mindenképpen kell.
2021. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem tdom el vinni ivartalanítani a kutyust, ha nincs oltása se kis könyve? Még annyi hogy utólag be lehet neki adni oltásokat? Elintézni mindent ugy hogy 3-4 éves (kb)? Ez mennyibe fájna? Kérlek válaszolnátok?
2021. jan. 11. 22:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én felnőttnek csak egy kombináltat meg egy veszettségit + chippet adatnék be.

Ez a mi környékünkön 15ezer Ft össz-vissz.

De ha mindet beakarod adatni az kb. 30ezer Ft.


De egyébként a legegyszerűbb hogy jövőhéten elviszed és megkapja a veszettség elleni oltást + chipet és aztán kb. 2 hét múlva viheted is ivartalanítani.

Utána ráér a többi oltás.

2021. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát egy veszettség meg egy kombinált oltás kell neki mindenképpen, meg ugye a chip. Ezek mindenhol más összegbe kerülnek, nézz szét a környékeden lévő állatorvosoknál mi mennyibe kerül.
2021. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
En sem adatnam be utolag a kolyok oltasokat, kombinalt eleg, meg fereghajto tabletta. Esetleg meg szivfereg tesztet erdemes csinaltatni. Nekunk ez a 3 tetel kerult 17000-be.
2021. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És milyen kombinált oltás? Mivel láttam többet is kérhetnék több infót erről?
2021. jan. 11. 22:44
 9/15 anonim ***** válasza:
2021. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor kombinált plusz veszetség kelleneneki kötelezően és csak ezután haszóba állnak velem:)? Bocsi hogy ezeket kérdezem, csak nekem is még szűkös a pénztárcám ebbe a hónapban és először az ivartalanításra akartam hirtelen pénzt szánni :)
2021. jan. 11. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!