Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie szánhúzóként?

Border collie szánhúzóként?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most hogy végre lehavazott, elmentünk kirándulni és szánkózni. Egy kis időre a borderem után kötöttem a szánkót, és úgy tűnt imádja csinálni, mintha ez lenne a feladata. Nyilván nem ültünk rá, csak úgy egymagában húzta helyettünk. Tudom hogy eredetileg nem erre van kitenyésztve, viszont úgy tűnik ez egy jó módja a fizikai fárasztásnak. Természetesen nem akarok olyat tenni, amiből később gond lehet. Nektek mi a véleményetek?

2021. jan. 12. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha felnőtt és jó kondiban van, miért is ne? Bár rá ne ülj, az már sok lenne, és nehéz (no offense, csak gondolom nem 10 kg-s kisgyerek vagy :D)

Borderrel szoktak pl. bikejöringezni, mondjuk ott nem kell ekkora súlyt húzni, de ha jobb az idő, azt kipróbálhatjátok nyugodtan.

2021. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Ha elmúlt másfél éves, simán :)

Arra figyelj, hogy nyílván hámmal huzasd, ha pedig fáradt, azt jelezni fogja.


10 évesen kaptam a borderemet, akkor még volt hó télen, ő is mindig jött velünk szánkózni és kb két éves korától ő húzta fel nekünk a hegyre a szánkókat, nagyon élvezte, örült, hogy van egy fontos feladata. Mostmár megöregedett és én is túl idős vagyok a szánkózgatáshoz, de nem lett tőle semmi baja.

2021. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha hámban van és nem terhelitek túl semmi baja nem lesz. Nyakörvben nem húzatnám.
2021. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Természetesen hámban, ezt elfelejtettem említeni. Akkor meg is van az új téli hobbi :) köszi
2021. jan. 12. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Border collie keverékek simán megfordulnak nagyobb, rangosabb szánhúzó versenyeken is. Nyilván ha a te kutyád nem erre lett szelektálva és kicsi korától felkészítve, nem fog nagy címeket elérni de hobbi szinten minden további nélkül űzhetitek. Vannak speciálisan erre tervezett hámok pl musher, azt használjátok ehhez
2021. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!