Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig nem találkozhat más...

Meddig nem találkozhat más kutyákkal vírusos megbetegedés után?

Figyelt kérdés

Ha elkap a kiskutyám egy vírust, mennyi idő után mehet újra közösségbe, futtatóba játszani? Vagy ez minden vírusnál más?

Az orvosunk azt mondta 5 napot várjunk, ma van az ötödik nap, az én kutyámnak 5 napja semmi baja, de nem szeretnék senkit megfertőzni. Holnap este szerintetek már levihetem a barátaihoz játszani? Vagy ilyenkor már amúgy is csak a kakival ürül a vírus és mivel úgyis felszedem nem lehet gond? Esetleg várjak még pár napot?


Bocsánat a buta a kérdésért, de kezdő gazdi vagyok és tényleg nem szeretnék egy kutyust sem megfertőzni.


2021. jan. 12. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondta, 5 napot várjatok, holnap már mehettek. :)
2021. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ott van a válasz a kérdésedben. Ha az orvos azt mondta akkor lemehettek. Nem a semmiért kapott diplomát :D
2021. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hol kaphatta el a fertőzést. Pl. ha a futi érintett lehet, én még nem kockáztatnék.
2021. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok.


Nem tudom hol kaphatta el, folyamatosan mászkálunk mindenfele, városliget, hajógyári sziget, közeli park, a város egyéb zöld területei, hétvégente pedig túrázni járunk, tehát folyamatosan kontaktban van más kutyákkal is, tényleg bárhol elkaphatta.

Igazából még az első tünetek megjelenésének estéjén is pont lent voltunk a parkban a többi kutyussal, akkor vettünk észre egy enyhe hasmenést, ami másnap reggelre eldurvult, de szerencsére senki nem kapta el közülük.

2021. jan. 12. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg érdemes követni a helyek híreit, amerre jártok, így olvashattok arról is, ha egy területen fertőzésveszély van. Csak egy tipp. Pár hete/hónapja (nem emlékszem pontosan, még 2020 végén) pont a városligeti futiról volt ilyen hír, hogy onnan indult valami hányós-hasmenéses kutyavírus.
2021. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én ezt egy kicsit úgy gondolom, hogy a városi kutyázásban ez mindig benne van, nagyon sok kutya találkozik sok másik kutyával, egyik nap a városligetben, másik nap a hajógyárin, harmadik nap meg a bikás parkban, vagy a naplás tónál így ez sajnos előfordul. Fiatal, pörgős kutyám van, nem fogunk emiatt hónapokat itthon ülni, mert most éppen felbukkant egy új vírus, ahogy észrevettük reggel, hogy ez nem egy "sima kis hasmenés" már mentünk is az orvoshoz, délutánra már semmi baja nem volt. Persze ettől függetlenül nem szeretném, ha az én kutyám tovább terjesztene bármit, hiszen attól függetlenül, hogy ő még fiatal és egészséges egy idősebb/beteg kutyára ez sokkal veszélyesebb lehet.
2021. jan. 12. 22:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem is kell otthon ülni, csak elkerülhetitek a kritikus helyeket adott esetben, annyi helyre lehet menni, hogy bőven van alternatíva. Én legalábbis örülök az ilyen infóknak, segít tervezni, felkészülni.
2021. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Természetesen segít, de attól, hogy kiírják, hogy a városligeti futiban vírus van még simán lehet vírusos kutyus a hajógyárin is, vagy bárhol máshol. Ráadásul nem mindenki posztol ki minden betegséget, tehát max nem tudunk a többi hely vírus helyzetéről.
2021. jan. 12. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!