Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistermetű kutya ha felnő...

Kistermetű kutya ha felnő kevesebbet fog pisilni? Mikortól tudja jobban tartani?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kutyám,3 hónapja van velem. Ez idő alatt 4alkalommal pisilt be,de vittem is ki óránként pisilni. Azt figyeltem meg,hogy ha 2-3 óráig nem viszem ki,bepisil. Nem jelez,hogy ki kell mennie. Ennek már 3 hete,azóta sem vártam meg,hogy leteljen ennyi idő. Persze ha alszik napközben 3 órát,akkor nem keltem fel. Éjszaka viszont bírja.
2021. jan. 13. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem vidd el dokihoz
2021. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Felfazott. Oltoztetni kellett volna.
2021. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Dr.Úr!! Mielőtt belémállsz,kérdezz:) öltöztettem!

Köszi első. Igen,gondoltam rá,voltunk orvosnál,kutya baja.

2021. jan. 13. 15:27
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiskutya szervezete olyan mint egy vegyimuvek ... epiti a csontjait, fejlodik az izom, no a kutya mint a gomba ... ez az irdatlan munka bizony ezzel jar, hogy egy kicsit surubben van kivalasztas es meg nem tudja tartani mint egy kifejlett allat. Rendezodni fog idovel ez a dolog.
2021. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Oltári sok itt az okos. Kicsi még,6 hónapos. A hólyagjuk folyamatosan nő. Még nem tudja olyan sokáig tartani mint egy felnőtt kutya,a kis hólyag miatt. Majd 1 éves kora korül. Játék után indul be náluk főképp a pisilhetnék,de szerintem simán húzhatod már az időt. Lehet,hogy 3 hete csak többet ivott.
2021. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Saját sztori: a kiskutyánkat 4 hónaposan fogadtuk örökbe, azonnal elkezdtük tanítani a jelzésre, és volt ugyan, hogy óránként, de jelzett. (1-1,5 hét alatt teljesen megértette a dolgot, este is rikácsolt, ha mennie kellett.) Nálunk is volt persze 1-2 baleset: pl. nem ébredtünk fel időben.
2021. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazából az én kutyám is jelez,inkább a hangját hiányolom. Mert nála annyiból áll,hogy odaáll a bejárati ajtóhoz,ha szeretne kimenni. De megfigyeltem,hogy csak a kakinál "jelez". De mivel 150 m2-es a ház,nem mindig látom ha áll az ajtó előtt. Nem ugat,nem nyüszít,áll. Kakit tartja,pisit nem..
2021. jan. 13. 15:39
 8/14 anonim ***** válasza:

"Oltári sok itt az okos." :)))


Kiskutyanak kis holyagja van es kicsit pisil ... nagy kutyanak nagy holyagja van es sokat pisil.


De jo volt az elso mondatod. :DDD

2021. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok. Mi úgy kezdtük, hogy jutalomfalattal dícsértük: mihelyst elvégezte a dolgát odakint, adtunk neki. A jelzés nehezebb tészta volt. El akartuk érni, hogy ugasson/morogjon; erre az "ajtó?" kérdést találtuk megfelelőnek. Addig mondogattuk neki, amíg ugatott/hangosabbat morgott, és nyitottuk is ki az ajtót, persze itt is közrejátszott a jutalomfalat.
2021. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha éjszaka bírja, akkor nincsen szervi baj. Általában a kiskutya ahány hónapos, annyi órát bírja tartani a vizeletét nap közben (tehát egy fél éves kutya azért 4-5 órát minimum ki kellene bírjon nap közben nyugalmi állapotban anélkül, hogy bepisil). Alapszabály ugyanakkor hogy a rendes pisiszüneteken túl evés, alvás és játék után is ki kell engedni.


Ha 2-3 óráig nem viszed ki, és bepisil, akkor az a tanulság hogy korábban kell legközelebb kivinni. Ne szokja meg hogy a házban végzi a dolgát mert utána arról már sokkal nehezebb lesz leszoktatni.


"Nem jelez, hogy ki kell mennie." - De. Úgy jelzi, hogy bepisil.


Ahová odapisilt ott fel kell mosni/takarítani rendesen, olyan tisztítószerrel ami elveszi a szagot. Nem elég csak valami löttyel feltörölni! Ha érzi a pisiszagot, legközelebb is oda fog pisilni.

2021. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!