Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 és 4 éves kutyát hogyan...

1,5 és 4 éves kutyát hogyan lehetne szocializálni?

Figyelt kérdés
Kutyasuli sajnos nincs közel és amúgy se lehet velük más kutyák közelébe menni. Sokszor próbáltunk már pl futtatóban barátságos kutyákhoz közelíteni de mindig rossz vége volt. Mindkét kutya kóbor/menhelyi úgyhogy kölyökkorukban valszeg nem érte őket sok emberi inger. Visszahozható ez még valahogy, vagy marad az hogy sötétben sétálunk?

2021. jan. 13. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vinném futtatóba barátkozni, tök fölösleges, csak egy stressz neked és a kutyáidnak is.


Ha jól értem, megőrülnek ha más kutyákat látnak? Az már nagyobb probléma. A reaktív kutyákon sokat segít pl. a kennel tréning, illetve meg kell őket tanítani "kikapcsolni", nyugodtnak lenni. Keress szakembert, de legalább egy jó netes kurzust. (Canine Perfomance pl. jó lehet erre, ott szuperül elmagyarázzák a calm traininget, a "climb" parancsot, és a reaktivitást.)

2021. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Ha az én kutyám túlzottan odafigyel (hiperfókusz), valami tényezőre (pl. ugató kutya) akkor az engagement & disengagement módszert használom. Jutalomfalatozok, amikor odafigyel a zavaró tényezőre. Pár alkalom után, ha nem adom a falatot rám fog nézni, és várja a jutit. Ekkor már csak azt jutalmazom, ha rám figyel.
2021. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szocializációt sok oldalról meg lehet közelíteni. De ha egyáltalán nem vagy jártas ebben, vagy általában a nevelésben, képzésben, egyedül kár belekezdeni.

Egyáltalán kontrollálhatóak kutyák közelében? Tudnak rád figyelni? Ha nem, akkor nem csak a szocit kell elkezdeni, hanem a normális nevelést is.


Viszont így valóban ne menj futtatóba! Sétálni is csak szájkosárban vidd őket!

2021. jan. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!