Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orosz agár / borzoi meddig él?

Orosz agár / borzoi meddig él?

Figyelt kérdés
A Google azt írja, hogy 7-10 éve, ami nagyon kevés, de például a silken Windhoundra azt írja, hogy 12-20 év... Ami meg nagyon sok, és eléggé hasonlít a két kutyafajta, a méretet leszámítva.

2021. jan. 13. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Amíg el nem pusztul.
2021. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagytestu kutyak is megelik a 10evet tobbnyire.


De kiszamithatatlan mit hoz az elet.


Kistestuek 12-18 evet irnak.


Egyik havanese-unket 7 evesen kellett elaltatni lepdaganat miatt.


Mostani havank meg iden lesz 10 eves tavaly november volt verkep nezve es szuper eredmenye volt.


Bichon frisem meg 16,5 evet elt, iden lesz 3.eve hogy nincs velunk :(



Vagy pl kolleganom nagytestuje 12 evet elt,alom testvere 14et.


Annyira kiszamithatotlan ez!


En ugy tudom a nemet dog a leginkabb rovidebb eletu, de szerintem nem torvenyszeru, hogy most ha eleri a 7 eves kort pl akkor meg is hal.



Fontos jo tenyesztotol venni. Minosegi kajaval etetni plusz kiegeszitoket adni. Ha beteg orvoshoz vinni idoben! Mondjuk ha 7-10evet irnak, akkor minimum 5 eves kor utan evente nezetnek verkepet.

2021. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát elég nagy kutya, én olyan 12-14-et mondanék talán.
2021. jan. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az agarak általában a legegészségesebb fajták közé tartoznak. A barzoj ugyan az óriások közé tartozik, de csak magasságban. A tömege elenyésző a marmagassághoz képest, így nem terheli meg a szívét. A többi óriástestű egyrészt azért él kevés ideig, mert túl nagy tömeget cipelnek és a szívük ezt egy idő után nem bírja, másrészt sok nyugati fajta erősen túl van tenyésztve (nem megfelelő szelektálás és az esztelen méretnövelés). A barzoj nem egy túltenyésztett fajta, és ha Oroszországból vadászkennelből veszed, akkor pedig nagyon is jó kutya lesz valószínűleg.
2021. jan. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy 18 éves nagytestű keverék kutyát is, bár ez elég ritka.
2021. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Nemrég volt az Animal Planeten egy 16 éves német dog.
2021. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A silken windhound az többnyire a barzojból és whippetből lett kitenyésztve, méretre inkább a whippet méreténél van, ezért is élnek tovább.
2021. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!