Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táp választásnál mi a lényeg?

Táp választásnál mi a lényeg?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni,mert már belezavarodtam az egészbe.

Viszonylag olcsóbb,de jó tápot szeretnék venni a kutyámnak. Kölyök még.

Nézelődök,de nem értem,mi alapján válasszak.

Pl: az 1. táp 35%bárányt ír,míg a 2. 20%lazacot + 20%fehérjét. A 3.táp csak azt írja,hogy 28%fehérje.

Most akkor logikusan a 2.táp a leghasznosabb?


1-2kg-os kiszerelést keresek,2000 ft/kg-ig.


Direkt nem vettem neki darlingot,meg pedigrét,de most meg belezavarodtam,hogy melyik a legjobb.

Segítenétek,hogy mit kell nézni egy tápban?


Másik kérdés. Ha adni akarok neki lazacolajat,de pl olyan tápot veszek,amiben van,akkor már felesleges vennem?


Utolsó kérdés: ha 5 hónapos,akkor a felnőtt táp rossz hatással van rá? Illetve számít,hogy nagytestű kölyök vagy kistestű kölyök kutyának van ráírva?


2021. jan. 14. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:
78%

A túl sok fehérje nem jó a kölyöknek, mert nagyon gyorsan nő tőle és emiatt mozgásszervi panaszokat is okozhat felnőtt korában.

Sok tenyésztő fél éves kortól már felnőtt tápot ad, de nagyon fajtafüggő, hogy melyik kutyának milyen étrend a megfelelő.

A lazacolaj szerintem egy kölyöknek felesleges, inkább zöldkagylót vagy más izületvédőt adnék, annak több értelme van.

2021. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!