Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? Kinek...

Mit gondoltok erről? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A férjemmel és a kutyánkkal lakunk egy panel lakásba. A kutya velünk alszik, illetve minden percben velünk van, mióta van lehetőségem home officera. Azonban ha egyedül marad, akkor szorong és rombol. Emiatt kizárjuk őt a szobákból, a konyhában és az előszobában lehet,ha egyedül van.

Felvetettem a férjemnek, hogy éjszakára zárjuk ki a kutyust a szobákból ugyanúgy, ezért szokná a helyet, de úgy, hogy biztonságos közelben tud bennünket. Kialakulna, hogy hol szeret ilyenkor feküdni, tehetnénk neki oda fekhelyet, és lenne egy előszobai helye, így nem lenne neki annyira gáz, ha elmegyünk itthonról.

A férjem kiakadt, hogy ez mekkora baromság. És hogy minek kínozzam a kutyát.

Én is nagyon szeretem, ha a közelemben van, meg a lábamnál alszik, de szerintem ez a kutyának tenné jót. Nagyon rossz érzés lenne kizárni őt, és félek is, hogy törlést okoz a kötődésben, de azt hiszem, hogy hosszú távon neki tenne jót.

Szerintetek lenne értelme ennek, vagy csak felesleges kínzás mindenki nek?


(Tudom, hogy már túlzó a kutyával való foglalkozásunk, de kérek szépen mindenkit, hogy hagyjuk most azokat a kommenteket, hogy a kutya nem való lakásba, meg hogy undorító, hogy a lábunknál alszik. Köszönöm.)


2021. jan. 15. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Az én kutyusom is bent alszik éjszakánként, pedig husky. Nagyon igényli hogy velünk lehessen, viszont ha elmegyünk akkor az udvaron kell lennie. Szerintem ebben neked van igazad, kell a kutyának egy saját hely ami csak az öve, és sajnos nem lehetünk velük 0-24ben, ezért meg kell tanulnia ezt is. (Én is felengedem az ágyra egyébként)
2021. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld nem a lábamnál hanem mellettem alszik. Hozza szoktam bújni :)
2021. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is bent van panelban, velem alszik meg 0-24-ben velem van de nem szorong ha egyedül marad. Rosszul csináljátok, nem kell napközben kizárni se este. Meg kell tanítani hogy maradjon nyugodt. Elején csak öt percre menjetek el majd ha visszamentetek, dicséret stb. Szépen lassan növeljétek azt az időt amit egyedül tölt. Vehettek neki logikai játékokat, amivel ellesz egy darabig, illetve legyenek olyan játékai amit szeret viszont csak akkor kap meg ha ti elmentek. Dugjatok el jutalomfalatokat a lakásban hogy keresgélje.


Úgy tűnik hogy a kutyátoknak szeparációs szorongása van

2021. jan. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A kutya nálunk alapból ki van zárva a hálóból és a fürdőből. Ő a nappaliban alszik, pedig kertes ház, elég nagy hozzá, hogy akár kinn is alhatna - de ez a ti dolgotok, senkinek nincs beleszólása. Szóval szerintem semmi "kínzás" nincs ebben.

2. Az igazi baj az, hogy nem bírja az egyedüllétet, ezen a home office csak ront, ha vissza kell majd mennetek fizikailag is a munkahelyetekre, rettentő nagy törés lesz neki, erre fel kell majd őt előre készíteni azzal, hogy fokozatosan egyre többet vagytok távol, akkor is, ha lehetnétek igazából otthon is (csak ennek most sem a korlátozások, sem az időjárás nem kedveznek).

3. Az éjszakai szeparáció más, mint a nappali. Az is más, ha tudja, hogy ott vagy a másik szobában. Pl. az én kutyám nem maradhat kinn a kertben, ha nem vagyunk itthon, mert kitöri a kerítést és utánunk akar jönni (semmi más nem vált ki belőle hasonlót sem). De ha tudja, hogy legalább egyikünk itthon van, akkor sokszor nem is akar bejönni, akkor sem, ha egész nap ki sem lépünk a házból. Szóval nem hiszem, hogy ezzel bármit elérnétek ebben a konkrét esetben.

2021. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden számít szerintem. Pl hogy kölyökként került hozzátok vagy már idősebben? Ha idősebként akkor előtte miként élt a kutya.


Ha lesz gyerek akkor nyilván majd ez is változni fog nálatok hogy hol a kutya helye.


Én kertes házban semmikép nem tartanék lakásban kutyát. Hiába van luxusban a kutya mégis csak mozgás tér kell neki. Amúgy meg ez is egy örök vita az emberek közt hogy hol a kutya helye. Nyilván nem a kutyának kell rajtatok uralkodni. Nekem tök mindegy de inkább kint.

Nevelés kérdése mihez van szoktatva, mit szabad és mit nem. Ha egy gyereket úgy nevelnek fel hogy mindent szabad akkor később már nem lehet vele bírni majd. Így van ez kutyusokkal is. Ti döntitek el.


Elsőnek neked és a férjednek kell egyezségre jutni mert amíg ez nincs meg addig a kutya szenved miattatok.

2021. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nalunk nem nagyon van lakason belul zart helyseg, a kutya oda megy ahova akar ... egyedul a konyhara tettem egy racsos kutyaajtot, hogy ott ne tudjon 'garazdalkodni', amugy szabadon maszkalhat a lakasban.
2021. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!