Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan reagáljunk, ha más...

Hogyan reagáljunk, ha más kutyákkal domináns?

Figyelt kérdés

Van egy kis 12 kilós terrier jellegű kutyusunk, aki jelenleg 13 hónapos és mostanában vettük észre, hogy elkezdett dominánsabban fellépni más kutyákkal szemben. Ami a legszembetűnőbb jel, hogy ha valamelyik kutya pisil általában odamegy és ő is lepisili, emellett van egy nála kisebb tacsi barátja, aki állandóan ellopja a labdáját, az én kutyám ekkor még igazából nem csinál semmit, max ha szeretné a labdáját odamegy a tacsihoz és nézi ahogy a tacsi rágcsálja a labdát (a kis tacsi sajnos elég neveletlen, nem adja vissza a labdát csak ha már nem érdekli), és ha a kutyám túl közel megy hozzá elkezd morogni és akár csipkelődni is, ezt viszont már az én kutyám se hagyja és ilyenkor elkezdenek "összebalhézni", amiből persze az lesz, hogy a tacsi kerül alulra és sír. (Sérülés sosem történt.) Ez általában pár másodperc eredménye, ha rászólok a kutyámra akkor eljön onnan, de ettől függetlenül ez a viselkedés nagyon nem helyén való.

Emellett néha előfordul, hogy megpróbál "meghágni" más kutyákat, tehát így próbálja ledominálni őket (ez eddig kb három-négy alkalommal fordult elő), ilyenkor ha rászólok abbahagyja. Általában nála kisebb testű, vagy maximum akkora kutyákkal veszek észre dominánsabb megmozdulásokat. Illetve ami még fontos lehet, hogy szinte mindig durván játszik, csipkelődik, mutogatja a fogait. Ezt is tiltsam már?

Hogyan tudnám leszoktatni ezekről? Már az alapokat is tiltsam? (pl. más kutya pisijének lepisilése)

Van bármi módja, hogy elérjem, hogy akkor ha az a tacsi éppen szétrágja a fülét, akkor se támadjon vissza? (persze túlzok, de értitek)

Jártunk vele kutyaoviba és egy alaptanfolyamot is elvégeztünk már, mióta megkapta az oltásait napi szinten járunk kutyák közé, de mostanában egyre több az ilyen "összemorgás" más kutyákkal.

Menjünk el valamilyen szocializációs tréningre?


Ja igen, 6 hónapos kora óta ivartalan kan kutyus. Velünk szemben sosem volt domináns (jó voltak egy-két pillanat a szőrszálhasogató kamasz korában 7-8 hónaposan), 11 hetesen került hozzánk, az első perctől csak akkor ehet ha mi azt mondjuk, az ajtón csak akkor jön ki/be, ha mi azt mondjuk stbstb.. Természetesen van még hova fejlődnünk azért tanulás téren, februárban kezdjük a közép tanfolyamot, de a velünk való kapcsolatán nem panaszkodom, szuper kutyus. Csak azt szeretném elérni, hogy a kutyákkal is normális legyen.


Ha tudtok ajánlani esetleg jó trénert, Budapesten, vagy Pest megyében, aki tudna ezeken a problémákon segíteni, kérlek ne tartsátok magatokban!



És kérlek ne kezdjétek a tacsit szidni, hogy miért nincs megnevelve, ő nem az én kutyám, az hogy a gazdái mennyire nevelik őt az az ő dolguk, viszont az hogy erre az én kutyám, hogy reagál az én felelősségem.


2021. jan. 15. 11:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%

Pronlemas kutyaval egyertelmuen Rozsa Robit keresd meg a szentendrei kutyasuliban, ha valaki, o biztos megmondja neked hol van a kutya elrontva es valoszinu megoldast is tud mutatni.

En nem is mondanek tobbet, hiszen mindent tole tanultam ... eszemben sincs okosabbnak lenni nala.

2021. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%
Keresni kellene egy magyar Cézar Millert, aki ért a kutyákhoz. Talán kutyás csoportokban tudnak ajánlani.
2021. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Rózsa Robi kutyaiskolájába járunk Szentendrére, oviba is odajártunk és az alaptanfolyamot is nála végeztük. Az lenne a legjobb, ha a tanfolyamon viselkedne így valamelyik kutyával, hogy legalább lássa mire gondolok, de ott főleg nagytestű kutyák vannak, velük pedig jól eljátszik. Akkor megpróbálom minél jobban összeszedni a fejemben ezeket a helyzeteket és elmondani neki, hogy ő is értse látatlanban is. Remélem így is sikerül megoldást találnunk.
2021. jan. 15. 12:05
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem teljesen korrekt a kutyád viselkedése. Az, hogy megjelöl más kutya által megjelölt helyeket tök ok.

A tacsival szemben még jogos a viselkedése, ha ott van a tacsi ne legyen a kutyádnál játék, amit elvehet.

A konkrét dominanciát (meghágást) kell büntetned, de mint írtad, ha rászólsz, akkor abbahagyja, szóval szerintem ez sem vészes.

A játszását nem kell tiltani, majd a másik kutyával lerendezik. Maximum akkor szólj rá, ha már látod, hogy a másik kutyának sok, erre egyértelmű jeleket is ad, de nem akarja békénhagyni.


Nincs a kutyáddal semmi gond, jól kezeled.

2021. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%
Az a baj az ilyen 'dominans' (valojaban neveletlen kutyaval), hogy ha talalkozik egy nagyobb es valoban dominans kutyaval, akkor egybol ott a baj ... es biztos nem a nagyobb kutya fog rafaragni. Ezert kellene foglalkoznod a kutyaddal.
2021. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%

"Rózsa Robi kutyaiskolájába járunk Szentendrére"


Akkor nem is ertem a problemadat, jelenleg Robi az egyik legjobb kutyaoktato, ha nem a legjobb.

2021. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, de nem érzem azt, hogy ennek hosszútávon hatása lenne. Hiába tiltom le háromszázadjára is a durva játékról, másnap megint durván játszik. Tehát letiltom, attól a kutyától eljön és ott hagyja, de ha jön egy másik kutya, vagy másnap találkozunk akkor újra megy a durvulás. Úgy érzem, hogy ő nem érti mi a baj az ő játékával, pedig tényleg mostmár hónapok óta szinte minden nap előfordul egy ilyen eset amit tiltani kell.
2021. jan. 15. 12:11
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Szentendrei kutyasuliban ha jol tudom a hetvegen van falka foglalkozas, ami tulajdon keppen egy klub jellegu kutyazas, ahol nincs konkret foglalkozas, hanem a kutyak szabadon csinalhatjak a hulyesegeiket es amikor valamelyik kutya helytelenul viselkedik, akkor beszelik meg kozosen, hogy mi miert tortent es mit kell olyankor csinalni.
2021. jan. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kedves #5, Köszönöm a kedves válaszod, rengeteget foglalkozom a kutyával, mint írtam egy schnauzer/terrier jellegű nem könnyű kutyáról van szó, az elmúlt egy évem teljesen elment arra, hogy eljussunk erre a szintre ahol most vagyunk, gyakorlatilag az összes szabadidőmet rááldozom, de azért köszönöm a tanácsot! Nagy kutyákkal egyébként normálisan viselkedik, ott nincs probléma.


Kedves #6,

Köszönöm, őszintén megmondom, mivel korábban nem voltak problémák, ezért nem igazán mentem bele ebbe a kutyakiképző témába, jókat olvastam a szentendrei suliról, ezért mentem oda, de nem tudtam, hogy a Robi ennyire szuper, mindenképp kikérem a tanácsát! Köszönöm szépen!

2021. jan. 15. 12:16
 10/21 A kérdező kommentje:
Kedves #8, sajnos most a téli időszakban se tanfolyam, se napközi, se falka, a tanfolyammal kapcsolatban azt az infót kaptam, hogy várhatóan februárban indulnak, reméljük a falka is és akkor kipróbáljuk. Köszönöm szépen a tippet!
2021. jan. 15. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!