Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes örökbefogadás,...

Ideiglenes örökbefogadás, hogyan megy?

Figyelt kérdés
Mi a helyzet állatorvosi kiadás esetén? (itt nem baleset miatti dologra gondolok, az szerintem kizárólag az idi felelőssége) Azt mondták nekem egyszer hogy a menhely/egyesület nevére kell iratni az orvosi számlát, de hogyan? Ez érdekel a legjobban, de mindenre kíváncsi vagyok az ideiglenes befogadással kapcsolatban.
2021. jan. 15. 15:22
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

Ideiglenes örökbe nincs.

A számlát úgy kell a menhely nevére íratni, hogy megbeszéled a menhellyel, hogy milyen kezelés lenne szükséges, az állatorvosnak pedig megmondod, hogy a menhely rendezi a számlát. Ilyenkor általában az orvos és a menhely konzultálnak egymással.

2021. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van. *Ideiglenes befogadás
2021. jan. 15. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Az ideiglenes befogadó sokszor azzal segíti a menhelyet, ha a rábízott állat költségeit ő fedezi, pl ivartalanítás/oltás/ bolhátlanítás, etetés... stb, míg rendes gazdája nem lesz.

Általában ilyenkor is készül egy szerződés, ahol kitérnek erre is, hogy ki mit fizet.

2021. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából pont azért lennék idi, mert szívesen foglalkozom kutyákkal és szívesen segítek a rászoruló kutyáknak. Az etetést, oltást és élősködők ellen való védelmet tudom biztosítani, de pl egy műtét árát nem rántanám ki zsebből és egy nem saját kutyára nem költenék annyi pénzt akármekkora segítség ez. Nem élek sajons olyan nagylábon, de helyem és időm van. Úgy tudom az ivartalanás megtörténik mielőtt idihez kerül a kutya.
2021. jan. 15. 16:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk az időnket és az energiánkat kell csak adni, a tápot a szállítást és az orvost a fajtamentés intézi. nekünk nem kell pénzzel és számlával foglakozni. persze ahány ház annyi szokás.
2021. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én vagyok idi, ott mindent fizetnek, számlát kell kérni az alapítvány nevében.

3-as: az ideiglenes befogadó nem ezért van, hanem hogy az állat ideális körülmények között, ne egy kennelben várjon új gazdira 0 ingerrel. Az ideiglenes befogadó szocializálja a kutyát, foglalkozik vele, amit egy menhely nem tudna biztosítani.

2021. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnál általában úgy van hogy a kutyát a menhellyel szerződött orvoshoz kell vinni, etetést felszerelést általában a befogadó biztosítja
2021. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez mindenhol ugyanúgy lenne, de józanul belegondolva az iditől nem várható, hogy minden költséget fedezzen. Ha megteszi, az adomány, de ha elvárnák, akkor sok olyan aspiránsról kéne lemondani, mint például te. Itt pl. a füzesabonyi alapítvány kerek perec le is írja, hogy még kaját is adnak, csak segíts, ha tudsz.

[link]

2021. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2021. jan. 15. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!