Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi számít szaporításnak?

Mi számít szaporításnak?

Figyelt kérdés
7 hónapja fogadtam be az utcáról egy fiatal kutyát.Rossz állapotban volt, a egészségügyi bajai és a feltáplálása mellett nem jutott keret az ivartalanítására. Mikor elkezdett tüzelni, jobb megoldás híján igyekeztem őt kerten belül tartani, ez nem sikerült, éjszaka kiásott és párzott az egyik udvarlóval. Mikor a kölykek megszülettek és gazdát próbáltam találni nekik(sikerült), jó pár ember , mocskos, putris, és egyéb jelzővel ellátott szaporítónak nevezett.Olyan emberek akik tisztában voltak az alom történetével.Régóta kutyázok, megvan a véleményem a dologról,most a tietekre lennék kíváncsi:Mi számít szaporításnak?

#kutya #kóbor kutya #kutyaszaporítás
2021. jan. 15. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Szaporitasnak szamit ez is, mivel nem vagy tenyeszto. Illett volna legalabb tuzeleskor bent tartani a kutyat, de most mar mindegy. Remelem azert intezed mar az ivartalanitast, vagy ameddig ez nem jon ossze, addig bent tartod a kutyat, hogy tobbet ez ne fordulhasson elo. Plusz felelotlenseg az is, hogy egy komoly egeszsegugyi problemakkal rendelkezo kutyat, aki szinte eppenhogy kigyogyult a bajaibol, hagyod elleni.
2021. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

csak felelőtlen vagy.

a szaporítás az szándékos "baleset".

2021. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Vemhesség alatt is lehetett volna ivartalanítani.


Most már mindegy, pótold be az elmaradásod.

2021. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Mindenki szaporító, aki nem törzskönyves almot hoz le.
2021. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

4

és az mind tenyésztő, aki törzskönyves almot hoz le?

2021. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy legalább normális választ kaptam. Véleményem szerint ez nem számít szaporításnak, mivel nem rendszeres(ez egyszeri alkalom volt), és főképp nem szándékos. Nem utolsó sorban a született 3 kölyöknek biztos és szerető otthont találltam. Ez akár egy kedvtelési, akár megélhetési szaporítóról nem mondható el.
2021. jan. 15. 20:07
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha szaporító vagy, akkor a baleseti sebészeten minden ellátott mazochista.
2021. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Az számít szaporításnak, ha nem vagy tenyésztő, és:

-a szukád vemhes lesz és le is hozza az almot, vagy

-a kanod felcsinál egy szukát aki lehozza az almot.

Ha tenyésztési engedély nélkül szaporodik a kutyád, az szaporítás. Tehát igen, ez annak számít.

Ilyen szempontból teljesen mindegy hogy mi a story, ugyanúgy szaporító az aki királyi körülmények között tartja a kutyáit, boldogak, egészségesek, már az alom születése előtt megvannak a gazdik akikhez oltva, féreghajtva kerülnek, mint az, aki 2 négyzetméteres ketrecekben, a saját szarukban állva szaporítja a kutyákat fél évente. Nyilván sokkal jobb az első, de szapinak ugyanúgy szapi, és ez a becsúszott almokra is vonatkozik. Megértem a helyzeted, nem volt rá keret, próbáltál tenni ellene, de a kérdésen (tehát hogy szaporítás vagy nem) nem változtat.

Remélem nem jött le bunkón, kicsit erősen fogalmaztam, de becsülendő hogy próbáltál tenni ellene, nem rossz szándékból mondtam mindezt.

2021. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki szaporító, aki nem külső-belső értékeket szem előtt tartva, nem igyekszik elkerülni a betegségeket, mindegy hogy szervi vagy mentális, vagy sportra, munkára használhatatlan, vagy ronda, görcs almot hoz le.

Szaporító, akit nem érdekel, vagy nincs tisztában a genetikával. Szaporító, akinek nincs egyértelmű tenyészcélja, nem a fajtát tartja szem előtt,hanem van egy jó kutyája, nyer ezt/azt, szép, vagy csak cuki, és ezért adja a fejét a "tenyésztésre"

Szaporító a kutyagyűjtögető. Aki minden kicsit is ideához hasonlatos kutyát összeszed, pároztat, aztán van vagy 40 kutyája.

Szaporító, aki kamionra, börzére termel.

Tökmindegy, hogy van-e papírja ("legálisan") vagy nincs ("illegálisan") csinálja.

2021. jan. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

A tenyésztőt nem a törzskönyv különbözteti meg a szaporítótól. Törzskönyvvel is lehet valaki szaporító.

A tenyésztőnél nem opció a törzskönyv, betegségekre szűr, vigyáz a kutyáira, hogy ne legyen véletlenül besikerült alom, megfelelően foglalkozik a kutyáival, az adott fajta jobbá tételén dolgozik, a kölyköknek biztosítja az oltásokat, féreghajtást, chipet, szerződéssel ad el kutyát, tenyésztésbe nem bevonható kölyköt csak ivartalanítási kötelezettséggel ad el... stb.


Ez is szaporítás, de nem a szándékos, hanem a felelőtlen típus. Ha már így alakult, ivartalanítsd most utólag. Viszont arra gondolj, hogy a kölykeinél is lehet majd ilyen baleset, ha nincsenek ivartalanítva, szóval a probléma nem áll meg a te kutyádnál.

2021. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!