Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakenelben tartani a...

Szobakenelben tartani a kutyát 8 órán át már kínzás nem?

Figyelt kérdés
Vissza kell mennem dolgozni,de van 1 foxi kutyám. Gondom,hogy hiába vinném el reggel munka után fárasztani(ettől függetlenül elviszem),pár órát el lenne egyedül,de 1000%hogy szétszedné a házat mire hazaérnék. Gondolkodtam a szobakennelen,na de most látom,hogy ezek ilyen kicsi valamik. Azthittem sokkal nagyobbak. Megzakkanna. Panel,így minden más lehetőség nem jó. Szerintetek?
2021. jan. 17. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Igen, az. Ezt hosszú távon hogy gondoltad amúgy?
2021. jan. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Lehet kapni nagyobb méretűt is, vagy kutyaovi néven fut ilyen elkerítő cucc, bár a foxikat ismerve azon fél lerc alatt kijut. Bár szerintem ha csak kezdetben zárnád be valahova, egy idő után hozzászokna, hogy új napirend van, ha amúgy megfelelően lefárasztod. A mi foxink napközben csak döglik. :D

Esetleg kajával tölthető járékot hagyhatsz neki, az elég jól leszívja az agyát, ha valami olyan cuccot teszel bele, amit nem tud két perc alatt kiszedni. A Kongok nagyon jók, ezekből is van több méret.

2021. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na megnézem azért azt a kutyaovisat. Az enyém nem döglik :D Reggel lenyom 6km-t,majd még 1 órát játszik itthon,alszik 2 órát és kezdődik a ramazuri :) délutáni séta után sem pihen. Aktív.

3 órát már hagytam itthon,apró darabokra szaggatta a fekhelyét. 1 éves még,tehát kölyök aggyal van még ellátva.

2021. jan. 17. 16:45
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez a kutyaovi is olyan kicsinek tűnik :/
2021. jan. 17. 16:46
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

A miénk fél éves, de szépen elvan. Akkor azt javaslom, hogy tanítsd meg pihenni. Ezt bordereknél is szokták alkalmazni, a helyére küldöd, szólsz neki, hogy pihi van, és kötelezően nyugton kell maradnia. Hülyén hangzik, de tényleg tanítani kell őket pihenni. Erre a szobakennel amúgy jó megoldás, mert tudni fogja, hogy ott nyugiban kell lenni, és csak akkor lehet pörögni, ha mentek sétálni.

Szeparációs szorongása nincs esetleg? Az is okozhat rombolást.

2021. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mert ezek arra valók, hogy ott pihenjen a kutya, nem arra, hogy bezárják órák hosszára. Ha úgy tetszik, akkor kiképzési segédeszköz.


Ettől függetlenül lehet hasznos a számodra, mert kenneltréning segítségével megtanítható a kutyának a pihenés, bár igazából én inkább a ketrecet ajánlanám ilyen célra, mert olcsóbb és hordozhatóbb is. Akár fixen lehet a fekhelye is a ketrec.


Ha szakszerűen végzik a tréninget, akkor utána már a lakásban sem fog többet rombolni. Addig pedig el kell pakolni a szobában, esetleg elkülöníteni egy helyiséget neki, ameddig távol vagy (ajtóba raksz egy akadályt, amit nem tud elmozdítani, átugrani). Lehet venni direkt ajtóba való kutyakerítést, de nem ajánlanám, mert úgyis ideiglenes megoldás, ameddig nem tanulja meg a rendet.

2021. jan. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Kutyaovi, szoba kifuto, szobakennel ... sokfele keppen hivjak:


[link]

2021. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megtanítottam neki a pihit,pontosan úgy,hogy "menj pihizni". Tudja mit jelent mert lefekszik,de 2 perc múlva felkel. Visszaküldöm és felkel. Időérzéke a rossz biztos :) nem is a az egyéb tárgyak szétszedésétől tartok,hanem h szétrágja a lépcsőt,az ágyat,a bútorokat. Soha semmit,még egy papucsot sem lopott el,csak és kizárólag a sajátját szedi szét,a játékjaival játszik,végülis a fekhelye is az övé volt. De tartok a szétkaparástól.
2021. jan. 17. 17:20
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ez már nagynak tűnik,illetve nagyobbnak. De 8 óra... Ahh nem tudom.

2021. jan. 17. 17:22
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 perc múlva felkel, akkor nem tanulta meg.

A mentett kutyámmal kb 1 hónapig használtam szobakennelt, utána már nem kellett, nem csinált bajt itthon.

2021. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!