Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig lehet a kutyán...

Mennyi ideig lehet a kutyán kutyaruha? Milyet használtok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kinti kutyusom van, és arra gondoltam, hogy télre adok neki kutyaruhát, de fogalmam sincs, hogy az mennyi ideig lehet rajta huzamosabb ideig, gondolom kell a szellőzés a bőrének, ilyesmi...

Illetve milyen anyagból érdemes vennem, ami melegíti, de a bőrének is jó?



2021. jan. 17. 17:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Én kinti kutyának nem vennék az biztos. Beleizzad,kimegy a hidegre a házából megfázik,átázik. Hülyeség. Akkor már fűtött kutyaház...
2021. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Kinti kutyara nem erdemes ruhat adni, mert ha atnedvesedik valami miatt, akkor aztan hamar jo beteg is lesz tole az allat.

Ha rovid a szore, vagy kistestu, akkor egyebkent sem kint kene tartani, engedjetek be. Ha nagytestu, hosszuszoru, kint tarthato fajta, akkor meg nem kell ruha egyaltalan.

2021. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%
A kinti kutyáknak nagy bundájuk van, nem is nagyon van rájuk való kutyaruha.
2021. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Estére gondoltam ráadni a kutyaruhát, mert már idősebb kutyus. Valami vízhatlan anyagra gondoltam, csak ebben nincs tapasztalatom.
2021. jan. 17. 17:41
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Én beengedném inkább, ha már idősebb.
2021. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Bizony, engedd be, foleg igy, hogy idos.
2021. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

A kutyaruha arra van kitalálva, hogyha van egy bent-tartott kutyád akit ki kell vinni sétálni, és hideg van akkor rá add... Ugyanis ha mondjuk bent a lakásban 19-25 fok van, amit az emberek szeretnek, kint meg mínuszok, akkor a különbség miatt fázni fog a kutya.

És főleg olyan fajtákra vannak ezek a ruhák mint vizslák, agarak, thai ridgeback, basenji, csivava, doberman... Tehát tipikusan rövidszőrű és/vagy kistermetű kutyáknak.


Ha kint tartod, akkor vegyél neki fűtött kutyaházat, feltéve ha nem egy komondor vagy moszkvai őrkutya, de gondolom akkor fel sem merült volna a kérdés...

A fűtött kutyaház nem olcsó mulatság, de bizony egy labradornak, német juhásznak, rottweilernek is elkél, főleg ha még idős is.

2021. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Például nálunk most -4 fok van, később -9 fok lesz. Ilyenkor még a pulim is bekéri magát az előszobába, éjjel meg majd befűtjük a házát.
2021. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
engedd be, de ha kinti kutya, akkor már hozzá van szokva a hideghez
2021. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

De S. Nikolas Nick szerint csak annak a kutyának van melege akinek zokni van a talpán :D tehát ha ruha van a kutyán,akkor nem lehet melege,csakis kizárólag akkor ha zokni van rajta.


Bocs,csak a fent említett felhasználó leoltott üzenetben,vmiért itt nem mert,hogy a kutya nem tud izzadni. De a talpán tud,ezt gondolom rajta kivűl mindenki tudta,de szerinte csak akkor tud,ha zokni van rajta :D

Végem. Kiégtem :D

2021. jan. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!