Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen feltételek mellé Ausztrá...

Ilyen feltételek mellé Ausztrál juhászkutya?

Figyelt kérdés

Ez a kutyafajta külsőleg és belsőleg is nagyon tetszik. Szerintem nagyon szép és még sorolhatnám miért tetszik de nem ez a lényeg.

Nagyon szimpatikus hogy energiabomba. Blue merle vagy black tricolor szín tetszik nagy eséjjel a kölyköt is ilyen színben szeretnénk. Mindenképp szuka mert van még egy kutyánk ő 3 éves szintén szuka labi. Tenyésztők közül a legszimpatikusabb a Glamour Aussies ausztrál juhászkutya kennel.

Na de amit én tudok biztosítani:

-Napi 2-3 óra séta

-Napi 1-2 óra játék

-Napi 1-2 óra tanulás

-Néha lehet felmennénk a Mátrába mert közel van hozzánk

-Kinti-Benti tartás

-Néha kisebb kirándulások

-Ivartalanítás

-Prémium táppal táplálás

-Oltások, féreghajtás, ha kell állatorvosi vizsgálatok

-Alap ápolás (fürdetés mivel kinti benti kb. 3-4 havonta (ha ez túl gyakori kérlek írjátok meg) karomvágás, fésülés)

-Külső-Belső paraziták elleni védelem

-Dog Dancing (A Glamour aussies kennel Dog Dancing tanításával is foglalkozik úgyhogy profiktól kérhetnék tanácsot)

-Agility

-Kiállítás

-Ha tőlünk nem messze lenne terelés oda elvinnénk

-Lehetséges hogy vinnénk kutyaoviba utánna kutya suliba


A labink most még kinti kutya de tavasszal felújítjuk a házunkat és lesz egy beépített teraszunk ahol lesz kutyaajtó így szabad járásuk lenne. Ilyen feltételek mellé ajánlotok aussiet? Illetve ha valami nem jó nem felel meg neki akkor írjátok meg légyszi.



2021. jan. 17. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Ha ezt tényleg biztosítani tudjatok akkor persze,de az s mozgás munkaidőbe is meglesz? Azt nem tartom jónak,hogy a labi ( ok h csak egyenlőre de akkor is ) kinti,a kölyök meg bárhol lehet ,mert így féltékeny lehet a labi és lehet nem fogadja el az új pajtását. Ilyenkor fontos hogy mivel ő volt először nálatok ő legyen a falkavezér a másik kutya szemében.( először ő kap enni ,simit, stb)
2021. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ!

Ezt tudom/tudjuk tartani mert előtte bőven számolgattunk hogy minden hogy kijöjjön. Hétköznap a minimum a másfél óra de inkább több hétvégére pontosan nem tudok mondani de lehet hogy a 3 órát átlépni CSAK a séta.


Mire a kölyök itt lesz addigra a labink is benti lesz azt semmiféleképpen nem szeretnénk hogy az egyik kint a másik bárhol lehet. Próbálunk majd mindkettőjükkkel ugyanannyit foglalkozni nehogy a nagy féltékeny legyen. Ha az egyiknek adok jutalomfalatot akkor alapból 2-vel kell elindulnihogy ne legyen az hogy az egyik kap a másik nem. Főleg ha a nagy látja hogy a kicsi kap ő meg nem.

Az etetést úgy gondoltam hogy leültetem őket, lerakom az ennivalójukat kiadom a veszényszót és ehetnek. Akkor inkább úgy csináljak hogy elősször odaadom a labinak utánna az aussienak?

2021. jan. 17. 21:09
 3/4 A kérdező kommentje:
A jutalomfalatosat úgy gondoltam hogy ha csak úgy adok akkor mindketten kapnak de ha valamilyen trükköt jutalmazok akkor csak az amelyik csinálta a trükköt
2021. jan. 17. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Akkor ez így jó. Szerintem az elején először kapjon a labi de utána kaphatnak együtt. Nálunk volt ugyan úgy ilyen helyzet amikor a 7 éves kutyánkhoz egy kölyköt hoztunk, kb fél évig először a rangidős kapott és utána a pici de most már egyszerre adjuk és nem eszik bele egyik a másikéba
2021. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!