Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bkv kutyával - hogy tanítsam...

Bkv kutyával - hogy tanítsam meg szépen utazni?

Figyelt kérdés

Fél éves kutyám kezdetben nagyon félt a busztól. Egyelőre kis lépésekben haladunk, álló buszra felszállunk a végállomáson, körbejárjuk, esetleg megyünk pár megállót. Este megyünk, így kevés ember van a buszon. Már vagy másfél hónapja gyakoroljuk, de látszik a kutyán, hogy még mindig kicsit feszült.

Az utazással van egy nagy problémám. Labrador, szóval elég nagy már most, és mindig a legrosszabb helyre fekszik le, ahol akadályozza a fel/leszállókat. Vagy legalábbis úgy helyezi magát, hogy nincs védve a farka, és egyszerűen nem tudom jól pozícionálni.

Általában középre megyünk, ahol nagy a hely, és ott próbálom meg jó pozícióban leültetni/lefektetni. De ahogy elindul a busz, a kutyám elkezd mocorogni, feláll, odébbmegy (menne), odébbfekszik...

Van nálam jutifalat, azzal próbálom jó helyre csalni, de ez se érdekli ilyenkor annyira.

Szóval a kérdésem: hogy érjem el, hogy úgy utazzona kutya, hogy a farka védve legyen? És ne mocorogjon össsze-vissza mennet közben?

Amíg ez nem megy biztosan, nem szeretnék a következő szintre lépni, és úgy utazni, hogy sok ember van a buszon.



2021. jan. 18. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A "marad" parancsot kéne megtanulni.


Egyébként én golden retivel úgy csináltam, hogy a lábam közé ültettem, vagy én álltam meg fölötte, így kevesebb a mocorgás, még ha le is fekszik.

Nálunk a söprűs farok tetézte a dolgot, azzal sokat nem tudtam kezdeni, úgy próbáltam megállni, hogy fal felé vagy szék alá legyen a kutya popója, kisebb esély a rálépésre.

2021. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

otthon taníts neki egy jó helybenmaradást, ne szaglásszon a földön, ne feküdjön egyik oldaláról a másikra, ne nézelődjön, csak téged figyeljen.


a buszon pedig, ha jutival nem megy a pozíció váltás, rakd te a megfelelő helyzetbe. a borderemmel, ha kell, úgy utazunk, hogy a lábam között van a kutya, leginkább ül, én meg, ha van hely, szintén leülök(így talán még védettebb az üléseknél a kutya), ha nincs, a falnak támaszkodom.

2021. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanerre gondoltam, mint az első. Mások is pont ugyanezt csinálják. A lábad közé kell venni és "fogni".
2021. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a lábam közé fogom a foxim. Szerencsére ő általában marad egyhelyben, csak akkor kezd el mocorogni, amikor megálla busz és nyílik az ajtó. Ilyenkor megfogom a hámját és a helyén tartom. Egyre ügyesebb.
2021. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kukucs parancs jelenti azt, hogy én terpeszben állok, ő meg beül a két lábam közé. Egy maradj vezényszóval meg fixálom a helyét, így tudja, hogy ott kell maradnia.
2021. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a mentett kutyámat úgy tanítottam, hogy először csak 1-1 megállókat mentünk. Felszálltunk, a következő megállónál le. Csak emiatt vettem kutyabérletet, hogy ezt tanítsam neki. Voltak séták, amiket csak erre szántam, ez volt a fárasztás. Amikor az 1-1 megállók már mentek, akkor növeltem.
2021. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Még az segíthet, ha pozitív élményhez kötöd az utazást. Ha mentek busszal, akkor mindig menjetek valami jó helyre (futtatóba, vagy játszatok miután leszálltatok) mert így meg fogja szeretni.


Az én kutyám is imádja az autózást, mert mindig suliba, vagy kirándulni, vagy orvoshkz vittem vele, és ezeket mindet imádja.

2021. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek mind nagyon jó ötletek!:) Nem tudom, miért nem jutott eddig eszembe a lábam közé venni.. talán mert onnan is kimocorog:D De akkor dolgozunk majd rajta! Ment a zöld kéz mindenkinek
2021. jan. 18. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!