Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felügyelet nélkül ki meritek...

Felügyelet nélkül ki meritek engedni a kertbe?

Figyelt kérdés

Azokhoz érdeklődnék, akik felügyelet nélkül kiengedik a kutyát amolyan menjél majd visszajössz ha végeztél módon.

Nem féltek hogy megeszik valami olyat a kutya, vagy hogy bedobtak éppen este valamit a kertbe?

Mi is kertes házban lakunk, de mindig átnézem a kertet, és próbálok úgy lenni hogy rálássak a kutyára. Nincs bennetek ez az aggódás? Csak mert sok helyen olvasom, hogy ők kiengedik a kutyát anélkül hogy bárhogyan is átfésülnék a kertet.

Most lehet mondani hogy nagyon túlgondolom ezt az egészet, de most nézzük meg hogy milyen világot élünk. Egyre több ilyenek történnek meg hazánkban, és lehet azt gondolni hogy mennyi az esélye hogy pont a mi kutyánkkal történik meg. De véleményem szerint nem lehetünk elég elővigyázatosak. Nektek mi erről a véleményetek?


2021. jan. 18. 19:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Hát, őszintén, én el sem gondolkodtam ilyenen. Nekünk jó szomszédságunk volt mindig, így mindenféle aggódás nélkül ki merem engedni a kutyát. A jelenlegi házunkon kívül 3 albérletben éltünk az évek alatt, sehol sem volt gond.
2021. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon magas a kerítés mindenhol. A kutyáim csendesek, nem zavarunk senkit. Plusz kamera is van (részben a kutyák miatt is), ami ki is van írva. A párom sokat van itthon, így elég kiszámíthatatlan, hogy mennyi időt vannak kint a kutyák (ha valaki a családból bent van, akkor 90%-ban ők is bent vannak). Ezenkívül nagyon jó környéken élünk, mindenkit ismerünk nagyjából.
2021. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

2-es vagyok:

Na csak a kérdésre nem válaszoltam:

Nem szoktam átnézni. Nem igazán félek ilyesmitől.

2021. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Benne volt az elsők között,hogy megtanítottam,hogy ne fogadjon el senkitől semmit és hogy ne egyen meg semmit a földről. Társasházban lakunk,van saját kertünk,de nincs lekerítve. Kimehet. Egyedül is. Tudja melyik a mi részünk és hogy hova nem mehet. Soha egyszer sem lépett be a szomszéd kertjébe. Rálátok az ablakból egyébként de soha nem lépi át a területetünket.


Nem félek,mert bízom benne. Egyébként én pont azért neveltem bele ,hogy semmit ne egyen fel a földről,mert én a mérgezett egértől,férgektől tartottam. 5 éves,eddig hibátlanul teljesített.

2021. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :))
2021. jan. 18. 20:16
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Kinti kutyám van, szóval mindig felügyelet nélkül van a kertben. Tizenéves, sose volt baj.
2021. jan. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
A saját kertembe? Hisz ott lakik a kutya.. Ellenben ha bármi mérgezésre gyanúm lenne, azonnal bekameráznám, és még a lelkit is kiverném abból a mocskos féregből aki ilyet tesz..
2021. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Kinti kutyám van, így egyáltalán nem szoktam átnézni a kertet. Szerencsére jó környéken élünk, a faluban még sohasem mérgeztek meg egy kutyát/macskát se. Van, hogy a szomszéd néni átszokott dobni a kutyának csontokat vagy egyéb húsos maradékot, de nem aggódok, mivel volt már neki is kutyája, tudja mit adhat neki, illetve mi is elmondtuk neki, hogy mit nem szabad.
2021. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a kapuhoz nem tud odamenni, az le van kerítve, hogy ne legyen gond az autóval kiálláskor. De amúgy kiengedem. Az utca felé sűrű léckerítés van, nem tudnak benyúlni, belátni. Szomszédokkal meg megbeszéltem, hogy nem etethetik. Ennyi az óvintézkedés.
2021. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Falun élek és elég hamis idegenekkel szemben de nem fogad el senkitől semmit csak ha én adok neki tálban kaját úgyhogy nem tartok ilyentől
2021. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!