Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen betegségeket kaphat el...

Milyen betegségeket kaphat el az erdőben?

Figyelt kérdés

Az erdőben milyen fertőzéseket kaphat el a kutya?

/gondoljunk itt akár a családi sétára, vagy akár egy erdőben talált alomra/

Mennyi az esélye annak, hogy bármit is elkapjon a kutya itt?


Kérlek titeket, ne generáljunk vitát.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2021. jan. 18. 20:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
lisztharmat? veszettség? kovid? agyrágóbogár?
2021. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem egy túltenyéztett kutya akkor nem nagy az esélye, hogy bármit is elkapjon.

Milyen fajta kutyád van?

2021. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Most nem, de egyébként belemehet a kullancs.
2021. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Az erdőben (de nem csak ott!) vannak kullancsok. A babesiosis-t terjesztik, ami kutyára halálos kimenetelű lehet. Úgy tudom,hogy erre van már oltás. Mindenféleképpen érdemes erről állatorvosnál tàjékozódni! Meg rókáknak szoktak veszettség elleni csalétket kitenni.Mivel a kutyákat erre oltják, nem tudom milyen hatása lehet rá,ha pluszban még ezt is megeszi.
2021. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
29%
Mivel erdőben csak pórázon vezetheted a kutyát, elég jól kontrollálni tudod, hová mehet, szóval minimális az esélye bármilyen fertőzésnek.
2021. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Pl. fertőzött kullancs terjesztette betegségeket, pl. babéziózist, Lyme-kórt, agyvelő- és agyhártyagyulladást, ehrlichiosis-t... Vedd nagyon komolyan, halálos betegségeket szedhet össze!
2021. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk sima menhelyi keverékünk van, szóval nem a fent említett "túltenyésztett" kutya.

Ennek ellenére egy nyári, erdei sétán sajnos beleivott egy vaddagonyában felgyűlt vízbe, és valószínűleg ettől elkapott valami baktériumos fertőzést.

Egy egész kúra antibiotikum-injekció kellett, nagyon rosszul volt, nagyon magas lázzal, nem evett, nem ivott, kiszáradt, infúziót kapott.

Végül szerencsére meggyógyult, de elég sok pénzbe került, nem is szólva az aggodalomról, azt hittük, nem marad meg.

2021. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
Nekünk dögbe feküdt amitől ő is elkapott valamit pedig sima utcáról befogadott kóborkutya. Hála istennek azóta doki bácsi kikúrálta de azóta se viszem arra.
2021. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

Nekem egyszer a mudim túra közben beleivott egy tócsába. Olyan bélhurutot kapott tőle, hogy 1 nap múlva kézben vittem a dokihoz...

Szerencsére meggyógyult, de jó lecke volt nekem. Szegény, nagyon beteg volt akkor, nagyon sajnáltam :(.

A doki mondta, hogy valószínűleg a vízben volt valami..


Igaz, ezek nem betegségek, de baj lehet(ett volna) belőlük :


Akadt már hurokba.. Szerencsére csak a mellső lába.. Meg sem sérült, de azt hittem, lelőtték, akkorát bukott... Természetesen a gyors kiszabadítása után a hurkot leszedtük és elvittük magunkkal. Otthon dobtam ki.


Szakadt már be alatta tó jege, és süllyedtünk be mindketten 2 méter mély porhóba...


Egy kutyával sokminden történhet, ha hordod sétálni, kirándulni, túrázni. Az a lényeg, hogy mindig tudj rajta segíteni.

2021. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

Pl. fertőzött kullancs terjesztette betegségeket, pl. babéziózist, Lyme-kórt, agyvelő- és agyhártyagyulladást, ehrlichiosis-t... Vedd nagyon komolyan, halálos betegségeket szedhet össze!


A legtobb ellen ved a nect guard spectra meg az evente adott kombi oltas.


Ne aggodj.

2021. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!