Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves kutyát ki lehet szoktat...

3 éves kutyát ki lehet szoktatni az udvarra?

Figyelt kérdés
3 éves nagytestű kutyusról beszélünk (bernáthegyi) aki házban élt a gazdáival együtt igen rossz körülmények között (bántották). A kutyát állatmentők vitték menhelyre. Nagyon félős, depressziós kutyáról beszélünk sajnos, bántották,verték. Szeretném elhozni de nálunk a kutya nem lehet házban :( Főleg ilyen nagy kutyus. A menhelyen viszont mondták hogy kizárólag bentlakással adják oda mert a kutyát így is megviselte az élet. Ha az elején bent is maradna, később ki lehetne szoktatni?
2021. jan. 18. 21:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

max benti kinti lenne

nem hiszem el, hogy az előszobában nem fér el

2021. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem erted?? Torodesre,jo szora,olelgetesre es simogatasra vagyik az a kutya. A gazda testi kozelsegere.


Te minek beszelgetsz emberekkel? Mert nem elsz egyedul egy erdoben orokre?

2021. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha elmondták, hogy ne kinti kutyának vidd, akkor ne próbálj trükközni. Ellenőrizhetik. Az elmondásod szerint jobb is lenne szerintem egy ilyen kutyának, ha kapna egy kis teret és csak fokozatosan lenne emberekhez szoktatva, de ettől függetlenül a feltételeket a menhely szabja. Ha rossz pontot szerzel, lehet hogy el is híresztelik, hogy veled vigyázzanak és akkor amúgy sem fogsz könnyen kutyához jutni.
2021. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Meg tudod magyarázni hogy miért egy olyan kutyát akartok elhozni aminek a szükségleteit nem tudjátok biztosítani? Azért hogy később ügyeskedve, a menhely kifejezett kérésének ellent mondva, a kutya előéletét leszarva kitegyétek udvarra? Szerencsétlent hadd vigye már valaki olyan haza aki megengedi neki, hogy bent lakjon.


Hogy ki lehet-e szoktatni az udvarra...Nyilván ki. Téged is ki lehet, mert ha holnap kidobok neked egy sátrat az udvarra és a szobád helyett 3 évig ott kell élned, akkor megszokod. Kérdés, hogy milyen élet ez.

2021. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem inkább ne hozd el. Elhiszem, hogy megsajnáltad, de ha a menhelyen világosan azt kérték, hogy benti kutya legyen, te pedig nem tudod ezt biztosítani, akkor nálad is rosszul érezné magát. Válassz inkább kinti kutyát, vagy egy másmilyen állatot, ami kevesebb törődést igényel és elfér bent a házban egy akváriumban is.
2021. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%

Meg tudod magyarázni hogy miért egy olyan kutyát akartok elhozni aminek a szükségleteit nem tudjátok biztosítani?


Mer'jól nézne ki a kertbe'... Lehetne vele gizdáskodni...

Gondolom.

2021. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Benáthegyi mint benti öleb.... Kérdező, itt ha kifejezetten hidegtűrő fajtát merészelsz nem bent tartani, akkor is csak szar alak leszel egyesek szerint.
2021. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Az igaz hogy a Bernáthegyi bírja a hideget, ennek ellenére a gondozók mégis a bentlakást javasolták. Ők tudják miért. Ha kinti kutyát szeretnél, keress olyat akinek nem volt olyan pocsék élete mint az említett kutyusnak.
2021. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, sokat segítettek. Borzasztóan tanácstalan voltam/vagyok. A kutyus nagyon a szívemhez nőtt, sokat voltam bent nála de mivel nem tudjuk ténylegesen biztosítani a helyet a házban így valószínűleg mégsem hozzuk el :(


Bírom a negatív kritikát és megfogadom a tanácsokat/építőjellegű kritikákat de ezt nem tudom kihagyni:

6. Hozzászóló egyszerűen csak annyi: SZÁNALMAS VAGY...

2021. jan. 18. 23:50
 10/20 anonim válasza:
55%
Szerintem siman kilehetne szoktatni csak rohadt sokat kell vele foglalkozni mert szegeny depis de ha egy olyan 2-2 es fel orat jatszol/setalsz vele (naponta) akkor szerintem jol erezne magat veletek!
2021. jan. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!