Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyás gazdik! Hogyan...

Több kutyás gazdik! Hogyan reagálnak séta közben a kutyáitok az idegen kutyákra?

Figyelt kérdés

Főleg 3-4 vagy esetleg több kutya esetében érdekelne.


Én úgy tapasztalom, hogy 3 fő felett már nem igazán befogadóak. Összeszokott falkára gondolok.



2021. jan. 19. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
3 kutyám van, ignorálják az idegen kutyákat. Arra neveltem őket, hogy ne foglalkozzanak velük. Nem is engedem bandázni őket idegen ebekkel, mert elegem van a neveletlen, kontrollálhatatlan, félig szocializált kutyákból.
2021. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Igazából a legtöbb esetben a gazdik a be nem fogadóak, nem a kutyik. Minél kisebb és cukibb a kutyád, annál nagyobb esélyed van, hogy a lesznek pajtijai. És nyilván minél nagyobb és izmosabb, annál kevésbé.

De azzal is egyetértek, hogy nagyon sok kutya félig szocializált, de ezért én nem minden esetben a gazdik hibáztatom, hisz pl ha nagyobb, izmosabb kutyád van, akkor hiába próbálkozol te mindennel, ha a legtöbb kutyának a közelébe se viheted, csak mert sokan a nagyságot, a vadsággal keverik..

2021. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk csak két kutyus van, egyik természetéből adódóan barátságos, ő szuka, igazából bárkihez odaengedném bár ő utálja amikor kanok szagolgatják a fenekét, hiába ivartalan. Másik (ivaros kan) elég agresszív volt az agybeteg apám és bátyámnak köszönhetően. Őt már kezdem leszoktatni, ha rászólok rá sem néz más kutyákra, kistestűeket eddig is ignorálta. Általában nagytestű kanok mellett szoktam elsietni vele, mert félek hogy a másik kutya rátámad az enyémére, és ő visszatámad. 2 környékbeli goldin kivül, közel 2 éve nem történt semmi, amióta én foglalkozom vele és az agybeteg családtagok leléptek.
2021. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Falka falkakent mukodik ... mindig van egy 'hangado' ... akar osszeszokott tarsasag, akar csak tobb kutyas kutyaja csoportosult ossze.


Rosszul nevelt, felig nevelt, alig nevelt, felre nevelt, rosszul szocializalt es a felos kutyakkal van csak gond, akik nem tudjak hogy kell egy falkahoz viszonyulni.


Kutyak altalaban jol csinalnanak mindent, de a gazdi hulyesege, a rossztol valo felelme azonnali gondot okoz. Ezen sajnos nem lehet valtoztatni ... nem vagyunk egyformak.

2021. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az en kutyusom (nagy) nem torodik a tobbivel (leszamitva egy ketto). De a tobbi kutya mikor mi setalunk majd szet tepik a keritest. Biztosan vedik a terepet, de eleg sok a buta kutya. Ha szabadon futkarozo kutyat latok mar messzirol elkerulom, mindegyik buta es az enyembe akarnak kezdegetni, mikozben az enyem nem is torodik veluk.

Az en kutyusom kis szelidke, igaz nagy kutyus, egy labrador, de minden utcamix meg mini pincsi kezdegetne bele.

2021. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 kutyankat szoktam setaltatni stb. Ok SOHA nem kezdemenyeznek verekedest. Mindenkinek orulnek.

De neki vannak,akik nem orulnek. 😁

2021. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!